You are currently viewing Letnie Grand Prix we francuskim Courchevel odwołane!
Skocznie w Courchevel (fot. skisprungschanzen.com)

Letnie Grand Prix we francuskim Courchevel odwołane!

Sprawdził się niekorzystny scenariusz związany z konkursami Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel. Zgodnie z decyzją francuskich władz państwowych, które zakazały tam organizacji imprez sportowych aż do września, konkursy kobiet i mężczyzn na Tremplin au Praz się nie odbędą.

 

Jak już wcześniej informowaliśmy, w związku z zagrożeniem wywołanym przez pandemię koronawirusa, francuskie władze wydały rozporządzenie, zgodnie z którym organizowanie imprez sportowych  z udziałem ponad pięciu tysięcy osób do zakończenia sierpnia tego roku nie będzie możliwe. Wcześniej Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podczas wideokonferencji komisji kalendarzowej zdecydowała, że inauguracja męskich i żeńskich zmagań w ramach cyklu Letniego Grand Prix odbędzie się właśnie we francuskim kurorcie narciarskim Courchevel w dniach 7-8 sierpnia.

Zgodę na to wyrazili początkowo także sami Francuzi, jednak późniejsze postanowienia francuskim władz postawiły spory znak zapytania przy inauguracji sezonu na igelicie właśnie u Trójkolorowych. W związku z tym, że sytuacja pandemiczna we Francji jest jedna z najtrudniejszych na świecie, ryzyko zwiększonej ilości zarażeń wirusem COVID-19 oceniono na zbyt wysokie. Dodajmy, że do dzisiaj (4 maja), we Francji zanotowano prawie 170 tys. przypadków koronawirusa, na który zmarło ponad 25 tys. osób. Tym samym działacze Francuskiego Związku Narciarskiego w porozumieniu z władzami FIS zdecydowali, że Grand Prix w Courchevel po prostu się nie odbędzie.

Wedle najnowszego kalendarza LGP 2020, rywalizacja panów powinna się zatem rozpocząć w Wiśle w dniach 21-23 sierpnia. Panie zaczną sezon wcześniej (15-16 sierpnia) w czeskim Frenstacie.

 

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz