You are currently viewing Zmiany na skoczni w Klingenthal. Tam odbędzie się finał LGP 2020
Vogtland Arena w Klingenthal (fot. Agnieszka Adamska)

Zmiany na skoczni w Klingenthal. Tam odbędzie się finał LGP 2020

Aktualnie większość skoczni narciarskich świeci pustkami, co jest w dużej mierze konsekwencją pandemii koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że włodarze obiektów próżnują. Na dużej skoczni HS-140 (K-125) w niemieckim Klingenthal rozpocznie się niebawem instalowanie nowej siatki przeciwwietrznej.

 

"Żagle" chroniące skoczków tuż po wyjściu z progu na Vogtland Arenie, istnieją już dość długo, jednak okazuje się, że delikatna konstrukcja nie spełnia w stu procentach swojego zadania. Przypomnijmy, że skocznia w Klingenthal ze względu na swoje położenie i brak wystarczających "naturalnych" osłon w postaci bliskich drzew, jest dość mocno narażona na podmuchy wiatru. W 2018 roku odwołano tam zawody cyklu Letniego Grand Prix, właśnie ze względu na zbyt porywisty wiatr, który zagrażał zawodnikom.

Dlatego Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) coraz bardziej zaczęła naciskać na poprawę zabezpieczeń usytuowanych w okolicach progu skoczni. Niemieccy działacze zapewnili, że podejmą się tej modernizacji, co stawiało też Klingenthal w lepszym świetle podczas planowania kalendarzy na kolejny sezon startowy. Wkrótce w planach jest ustawienie pierwszych instalacji, a prace związane z zamontowaniem nowych "żagli" powinny zostać zakończone latem.

Przypomnijmy, że według wstępnych ustaleń komisji kalendarzowej FIS,  finałowe zawody Letniego Grand Prix, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, w tym roku odbędą się tam w dniach 2-3 października. Ponadto zimą w dniach 30-31 stycznia 2021 roku, mogą tam zostać rozegrane konkursy żeńskiego Pucharu Świata (na ten termin liczą jednak również włodarze skoczni w Titisee-Neustadt).

Póki co jednak, istnieje sporo mniejszych znaków zapytania i jeden wielki, związany z rozwojem pandemii koronawirusa. Od połowy marca Vogtland Arena była zamknięta i nie były możliwe tam jakiekolwiek treningi, ani wizyty turystów. 4 maja obiekt częściowo otworzono i na jego terenie mogą trenować starsi sportowcy. Szkolenia będą się tam odbywać początkowo jedynie na otwartej przestrzeni, bez użytkowania pomieszczeń zamkniętych usytuowanych na terenie kompleksu.

 

źródło: skispringen-news.de

 

Dodaj komentarz