You are currently viewing Francuzi odkrywają reprezentacyjne karty. Trenera wciąż brak
Jonathan Learoyd (fot. Julia Piątkowska)

Francuzi odkrywają reprezentacyjne karty. Trenera wciąż brak

Francuski Związek Narciarski opublikował skład kadr na sezon 2020/21. Wśród nominowanych zawodników nie ma w nich większych niespodzianek. Nadal brakuje jednak nazwiska trenera męskiej drużyny. Miał być nim Heinz Kuttin, jednak Austriak w ostatniej chwili „zmienił barwy” na niemieckie.

 

IMG 8592 - Francuzi odkrywają reprezentacyjne karty. Trenera wciąż brak
Julia Clair (fot. Frederik Clasen)

Podobnie jak przed rokiem, w przypadku kadry męskiej nie zdecydowano się na utworzenie tzw. kadry A. Trzonem pozostanie kadra B, którą tworzyć będzie dwójka zawodników – Jonathan Learoyd oraz Mathis Contamine. Zarówno jeden jak i drugi w minionym sezonie pojawiali się sporadycznie w zawodach Pucharu Świata. Niestety jednak z marnym skutkiem. Żadnemu z nich nie udało się przejść kwalifikacji do choćby pojedynczego konkursu. Z kolei w skład kadry juniorów wchodzić będzie czterech skoczków – Alessandro Batby, Valentin Foubert, Enzo Milesi oraz Jack White.

Przypominamy, iż francuska federacja po zakończeniu współpracy z Nicolasem Balem rozpoczęła poszukiwania nowego szkoleniowca. Zostało osiągnięte wstępne porozumienie z Heinzem Kuttinem, jednak ten zdecydował się na pracę w Niemczech. W obecnej sytuacji Francuzi pozostają bez trenera. Cały czas trwają jednak jego poszukiwania. Jak się zakończą? Zapewne dowiemy się już niebawem. Warto przypomnieć, że jednym z "wolnych" szkoleniowców jest Słoweniec Jure Radelj, który ostatnio zrezygnował ze współpracy z Chińczykami z powodu marnych perspektyw na choćby przyzwoite sportowe rezultaty.

W przypadku kadry kobiet dokonano podziału na dwie grupy szkoleniowe - kadrę A oraz B. W skład pierwszej wchodzą Julia Clair oraz Josephine Pagnier. Z  kolei kadrę B tworzyć będą Oceane Avocat Gros i Lucile Morat. W odróżnieniu od kolegów z męskiej kadry cała czwórka w minionym sezonie regularnie punktowała w zawodach najwyższej rangi. W sztabie szkoleniowym nie zaszły żadne zmiany. Trenerem pozostał Damien Maitre, a jego asystentem Emmanuel Chedal.

 

Łukasz Serba
źródło: fis-ski.com; ffs.fi

 

Dodaj komentarz