You are currently viewing Wyjaśniła się przyszłość Heinza Kuttina! Potrenuje… niemieckich dwuboistów
Heinz Kuttin (fot. Bartosz Leja)

Wyjaśniła się przyszłość Heinza Kuttina! Potrenuje… niemieckich dwuboistów

Wyjaśniła się trenerska przyszłość Heinza Kuttina. Były trener m.in. austriackich skoczków znalazł zatrudnienie w Niemieckim Związku Narciarskim (DSV), a konkretnie… w drużynie tamtejszych kombinatorów norweskich.

 

Dla Kuttina będzie to drugie podejście w roli trenera w Niemczech. W latach 2006-2008 pracował on z niemiecką kadrą B. Teraz po 12 latach znowu wraca do tego kraju. – Naprawdę nie mogę się doczekać tego nowego zadania. Kombinacja norweska w Niemczech od wielu lat jest jednym z gwarantów sukcesu Niemieckiego Związku Narciarskiego i chciałbym zrobić wszystko, aby historia ta była kontynuowana – mówi Heinz Kuttin.

Zadowolenia z faktu zatrudnienia Austriaka nie kryje również Hors Hüttel, dyrektor DSV. – Cieszę się, że mogliśmy zatrudnić sprawdzonego specjalistę i doświadczonego trenera skoków narciarskich do naszej drużyny. Sztab trenerski skupiony wokół Hermanna Weinbucha, Kaia Brachta i Heinza Kuttina ma wysoki poziom wiedzy i doświadczenia. Wszyscy sportowcy powinni z tego skorzystać – powiedział.

Przypomnijmy, że „trenerska telenowela” z udziałem Heinza Kuttina trwała już od kilku miesięcy. Szkoleniowiec, który w ciągu ostatnich dwóch lat był zaangażowany w szkolenie chińskich skoczkiń narciarskich, przygotowując je do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, w końcu stwierdził, że jest to wyzwanie bez przyszłości i… szans powodzenia. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Kuttin zostanie trenerem francuskiej kadry skoczków, jednak jak się okazało, umowa była wyłącznie ustna i Austriak postanowił się z niej wycofać, korzystając z lepszej oferty od Niemców.

 

źródło: DSV

 

Dodaj komentarz