You are currently viewing Thomas Diethart wraca do skoków. Będzie trenerem!
Thomas Diethart (fot. Martyna Osuchowska)

Thomas Diethart wraca do skoków. Będzie trenerem!

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni z sezonu 2013/2014, Austriak Thomas Diethart znalazł się w sztabie szkoleniowym reprezentacji Niemiec na sezon 2020/21. Były skoczek zakończył niedawno specjalne szkolenie trenerskie w Tyrolu i będzie trenerem jednej z niemieckich grup młodzieżowych.

 

W ostatnich dniach Niemiecki Związek Narciarski (DSV) opublikował kadry na najbliższy sezon. Łącznie znalazło się w niej ponad 70 skoczków i skoczkiń.

Popularny „Diedl” wraz z Christophenem Klumppem oraz Christianem Hofreiterem ma pracować z kadrą 2B, w skład której wchodzi 15 skoczków. Są to młodzi chłopcy w wieku od 13 do 16 lat, którzy w większości uczęszczają do sportowych szkół z internatem.

Sam zainteresowany przyznał w rozmowie z niemieckimi mediami, że nie może się już doczekać rozpoczęcia pracy w nowej roli. – Z niecierpliwością czekam na to, by wspierać młodych ludzi w ich drodze na szczyt, dzięki mojej wiedzy – powiedział 28-latek.

Thomas Diethart karierę skoczka narciarskiego zakończył w kwietniu 2018 roku. Jego największym i jednocześnie zupełnie niespodziewanym osiągnięciem był triumf w Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2013/14. Ponadto wraz z kolegami z drużyny zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, a także trzykrotnie plasował się na podium w konkursach Pucharu Świata w tym dwukrotnie na najwyższym jego stopniu.

 

Łukasz Serba,
źródło: skispringen.com

 

Dodaj komentarz