You are currently viewing David Jiroutek poprowadzi Francuzów
David Jiroutek (fot. Julia Piątkowska)

David Jiroutek poprowadzi Francuzów

David Jiroutek stanie przed trudnym wyzwaniem poprowadzenia reprezentacji Trójkolorowych. Czech związał się dwuletnią umową, która ma obowiązywać do końca sezonu olimpijskiego.

 

Zakończyły się długie poszukiwania Francuzów na stanowisko trenera skoczków narciarskich. Trójkolorowych poprowadzi Czech, David Jiroutek, który po długich poszukiwaniach tamtejszej federacji, okazał się najwłaściwszym kandydatem. Przypomnijmy, że początkowo trenerem francuskiej drużyny miał zostać Austriak, Heinz Kuttin, jednak zrezygnował on z objęcia posady w ostatniej chwili. Kuttin zdecydował się na podpisanie umowy z Niemieckim Związkiem Narciarskim (DSV), zostając ostatecznie trenerem dwuboistów.

Czeskiego trenera czeka trudne zadanie. Francuskie skoki od kilku sezonów znajdują się w sportowej rozsypce, a osiągane przez zawodników rezultaty są poniżej oczekiwań. Zakończony niedawno sezon był pasmem porażek. Żaden z reprezentantów Francji nie zdobył choćby punktu do klasyfikacji generalnej. Niewątpliwie trudnego zadania podjął się Jiroutek, który drużynę poprowadzi wraz z Christianem Hoffelinckiem. Głównym zadaniem dla obu trenerów niewątpliwie będzie przygotowanie zawodników do zbliżających się igrzysk, które odbędą się w 2022 roku.

Otrzymaliśmy kilkanaście zgłoszeń, w tym tylko jedno francuskie. – zdradza Jérôme Laheurte, dyrektor skoków i kombinacji norweskiej, który od razu przyznał, że kandydatura Jiroutka była interesująca.

Przypomnijmy, że Czech jeszcze do niedawna pozostawał trenerem w swojej ojczyźnie. Jednak po konflikcie, jaki narodził się u naszych południowych sąsiadów, został odsunięty od prowadzenia zespołu, a jego następcą tymczasowym został Antonin Hajek.

 

Michał Pasek,
informacja własna, ledauphine.com

 

 

Dodaj komentarz