You are currently viewing Adam Małysz z koronawirusem! „Orzeł z Wisły” na kwarantannie
Adam Małysz (fot. Julia Piątkowska)

Adam Małysz z koronawirusem! „Orzeł z Wisły” na kwarantannie

Niepokojące wieści docierają do nas z Wisły, czyli rodzinnej miejscowości Adama Małysza. Sam „Orzeł z Wisły” poinformował dzisiaj za pośrednictwem mediów społecznościowych o tym, że zachorował na koronawirusa. „Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia” – uspokaja kibiców legenda polskich skoków.

 

Adam Małysz przekazał zaskakującą wiadomość tuż po godzinie 15:00. Zgodnie ze słowami 42-latka, miał kontakt z osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2, stąd i jego pozytywny wynik testu. „Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia” – napisał utytułowany skoczek na Facebooku. Mamy nadzieję, silny organizm znakomitego sportowca bez problemu zwalczy infekcję i już niebawem Małysz będzie mógł w pełni wrócić do wspierania polskiej kadry skoczków w roli dyrektora sportowego Polskiego Związku Narciarskiego. Po informacji zamieszczonej w mediach społecznościowych, wsparcie i życzenia powrotu do zdrowia dla legendy narciarstwa wyraziły momentalnie tysiące kibiców.

Jak wiemy, Małysz aktywnie uczestniczył w zgrupowaniach biało-czerwonych zarówno w Szczyrku, jak i Zakopanem, zatem można się spodziewać, że także polscy skoczkowie razem ze sztabem szkoleniowym, przejdą odpowiednie badania. „Ruszyły procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie” – apeluje czterokrotny mistrz świata.

Dodajmy, że Małysz już kilkukrotnie udowodnił, że sam aktywnie włącza się w pomaganie potrzebującym podczas trwającej pandemii koronawirusa. W kwietniu wraz z kierowcą rajdowym Kajetanem Kajetanowiczem, przekazał szpitalowi w śląskim Cieszynie środki dezynfekujące, a także zapasy napojów dla służby medycznej. W maju przyjął z kolei wyzwanie Macieja Kota w challenge'u "Pokaż jak pomagasz" i dostarczył zapas maseczek do tej samej placówki medycznej.

 

 

źródło: Facebook

 

Dodaj komentarz