You are currently viewing Polscy skoczkowie przebadani na obecność koronawirusa! Kiedy wyniki?
Piotr Żyła, Andrzej Stękała i Jakub Wolny w Wiśle (fot. Bartosz Leja)

Polscy skoczkowie przebadani na obecność koronawirusa! Kiedy wyniki?

Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, dzisiaj cała kadra polskich skoczków wraz ze sztabem szkoleniowym przeszła badania na obecność koronawirusa. Przypomnijmy, że pierwszą osobą zarażoną w szerokiej grupie został dyrektor sportowy PZN, Adam Małysz. Wyniki biało-czerwonych będą dostępne w czwartek.

 

W poniedziałek, 22 czerwca, Adam Małysz poinformował, że został zarażony wirusem SARS-CoV-2. Przyznał jednak, że póki co chorobę przechodzi bezobjawowo. W związku z tą informacją, osoby, które miały z wiślaninem kontakt w ostatnich dniach, również powinny przejść badania. O to zaapelował sam „Orzeł z Wisły”.

Małysz widział się z polskimi skoczkami podczas zgrupowania w Zakopanem, 12 czerwca. Prawdopodobnie koronawirusem zaraził się nieco później, jednak przebywający obecnie na zgrupowaniu w Wiśle nasi reprezentanci zostali dziś profilaktycznie poddani testom na obecność COVID-19. Poinformował o tym Polski Związek Narciarski.

Dodajmy, że wczoraj wyniki badania poznał fizjoterapeuta polskiej kadry, Łukasz Gębala, który jak się okazało – koronawirusa uniknął. To dobra wiadomość dla podopiecznych trenera Michala Doleżala i całego sztabu, ponieważ Gębala widział się w ostatnich dniach z Małyszem, a mimo tego wynik okazał się negatywny.

Gdyby taki obrót sprawy miał miejsce również w przypadku naszych skoczków, każdy z zawodników będzie mógł po zakończeniu zgrupowania w Beskidach, już jutro udać się do domu. Jeśli jednak spełni się czarny scenariusz, obowiązkowa będzie kwarantanna i poddanie się odpowiedniemu reżimowi epidemiologicznemu. To może się wiązać z pozostaniem w Wiśle na co najmniej dwa tygodnie w tej samej grupie i niemalże tym samym miejscu, co będzie z pewnością sporą niedogodnością.

Dobrej myśli jest jednak choćby Piotr Żyła, który mimo braku badań, zapewnił, że sam czuje się dobrze.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pozdrowienia z Wisły😎🌶 A ja jestem zdrowy💪🤪😁🌵 #pieter #treningcamp #łogień💪🌶

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

Warto też wspomnieć, że kontakt z Adamem Małyszem w ostatnich dniach miał również prezes Polskiego Związku Narciarkiego Apoloniusz Tajner. Przebywający w Krakowie działacz zapowiedział, że też podda się dziś badaniu na obecność koronawirusa.

 

źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz