You are currently viewing LGP w Wiśle w sierpniu, znamy dokładny program! Co z kibicami i biletami?
Czy tym razem trybuny w Wiśle będą puste? (fot. Julia Piątkowska)

LGP w Wiśle w sierpniu, znamy dokładny program! Co z kibicami i biletami?

Letnie Grand Prix w Wiśle Malince ma już ostateczny termin! Międzynarodowa stawka pojawi się na skoczni im. Adama Małysza, aby w dniach 22-23 sierpnia zainaugurować skakanie na igelicie. Znamy też dokładne godziny rywalizacji w Beskidach. Wciąż nie jest jednak pewne, ile kibiców wejdzie na trybuny wiślańskiego obiektu.

 

Jednak sierpień!

Mimo tego, że jeszcze kilka tygodni temu wrześniowy termin (19-20) wydawał się bardziej prawdopodobny, teraz wiadomo, że zawody z cyklu FIS Grand Prix 2020 odbędą się w dniach 22-23 sierpnia. Organizatorzy uznali, że oczekiwanie na poprawę sytuacji w kraju w dobie pandemii nie ma większego sensu i miesiąc opóźnienia praktycznie nic by nie zmienił.

Dlatego też komitet organizacyjny na czele z włodarzem obiektu Andrzejem Wąsowiczem zdecydował, że chce przeprowadzić letnią inaugurację sezonu dla narciarskiej elity już w sierpniu. Ten termin znajdował się już w aktualnym kalendarzu LGP 2020 opublikowanym przez Międzynarodową Federację Narciarską. Jak przyznał nam szef komitetu, w ostatnich dniach otrzymał wiadomość mailową od dyrektora Pucharu Świata Sandro Pertile, który z zadowoleniem zaakceptował tę decyzję.

 

Obostrzenia, kibice, bilety...

Wiemy jednocześnie, że FIS będzie oczekiwał od organizatorów zmagań zachowania wszystkich wymaganych prawem przepisów sanitarnych, które mają ograniczyć ryzyko zarażenia się wirusem SARS-CoV-2. Najprawdopodobniej będzie się to wiązało także z mniejszą liczbą osób na trybunach skoczni im. Adama Małysza. Do tej pory pojawiały się dwie opcje - przeprowadzenia zmagań bez udziału publiczności (z dużym wsparciem finansowym władz miasta), a także rozegrania zawodów nie jako imprezy masowej (wtedy na trybuny weszłoby maksymalnie 999 osób).

Komitet organizacyjny LGP w Wiśle wystosował jednak pismo do sanepidu, dotyczące tych limitów. Wśród zapytań jest w nim to, o możliwość zastosowania rozwiązania ze stadionów piłkarskiej ekstraklasy, gdzie trybuny mogą być zapełnione w 25 procentach. Wówczas wokół wiślańskiej skoczni mogłoby się zgromadzić około 1750 osób (na zawody najwyższej rangi w Wiśle może wejść zazwyczaj około 7 000 kibiców). A kiedy kibice będą mogli nabyć bilety wejściowe? Termin rozpoczęcia sprzedaży będzie mocno opóźniony ze względu na panującą sytuację. Jak powiedział nam Andrzej Wąsowicz, chętni będą mogli nabyć wejściówki prawdopodobnie dopiero miesiąc przed rozpoczęciem konkursów. Przypuszcza się, że będą one tańsze niż w poprzednich latach.

Wiemy jedno. O ile sytuacja pandemiczna nie ulegnie drastycznemu pogorszeniu, zawody odbędą się w sierpniu. Do przygotowań ruszył nie tylko komitet organizacyjny zmagań, ale także Telewizja Polska, która będzie transmitować konkursy, a także Hotel Gołębiewski, w którym tradycyjnie będzie zakwaterowana większość ekip. Poniżej przedstawiamy szczegóły transmisji.

 

Program zawodów LGP w Wiśle i transmisji telewizyjnych:

  • 21 sierpnia 2020 r. (piątek):
    • 18:00 - kwalifikacje (TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna)
  • 22 sierpnia 2020 r. (sobota):
    • 17:30 - konkurs drużynowy (TVP 1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna)
  • 23 sierpnia 2020 r. (niedziela):
    • 17:30 - konkurs indywidualny (TVP 1, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna)'

 

Polacy trenują i odpuszczają dalekie podróże

Przypomnijmy, że polscy skoczkowie mają za sobą majowe zgrupowanie w Szczyrku, podczas którego po raz pierwszy po zakończeniu zimowej "kampanii", mieli okazję poskakać na igelicie. W czerwcu podopieczni trenera Michala Doleżala trenowali na skoczniach w Zakopanem i Wiśle, a w ostatnich dniach powrócili do Szczyrku na obiekt Skalite (HS-104), gdzie przygotowują się do pierwszych letnich wyzwań konkursowych.

Jak już informowaliśmy, nasi reprezentanci na pewno zaprezentują się podczas inauguracyjnych zawodów LGP w Wiśle (22-23 sierpnia), jednak odpuszczą późniejsze zmagania, a przede wszystkim daleką podróż do Kazachstanu i Rosji, gdzie mają się odbyć kolejne konkursy cyklu.

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Dodaj komentarz