You are currently viewing Austriacy odwołują międzynarodowe konkursy skoków przez koronawirusa!
Skocznia w Hinzenbach (fot. Julia Piątkowska)

Austriacy odwołują międzynarodowe konkursy skoków przez koronawirusa!

Bardzo niepokojące informacje dotarły do nas z Austrii, gdzie obecnie na zgrupowaniu przebywają polscy skoczkowie narciarscy. Okazuje się, że przez wciąż istniejące zagrożenie związane z pandemią koronawirusa, tamtejszy związek narciarski zdecydował się odwołać wszystkie letnie zawody w skokach narciarskich. Tym samym nie dojdzie do skutku choćby zaplanowany na końcówkę września konkurs Letniego Grand Prix w Hinzenbach.

 

O finalnej decyzji związanej z losem międzynarodowych zmagań na igelicie, Austriacki Związek Narciarski (ÖSV) poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej. "Pandemia COVID-19 nadal jest niestety zagrożeniem dla ogólnego stanu zdrowia. Po konferencji kierownictwa Austriackiego Związku Narciarskiego postanowiliśmy więc odwołać wszystkie międzynarodowe imprezy zaplanowane na lato 2020 roku, do 4 października włącznie. Jest to wyłącznie środek zapobiegawczy, będący konstruktywnym wkładem w zmniejszenie ryzyka infekcji" - czytamy.

Tym samym nie odbędą się zaplanowane na 26-27 września męskie zmagania w ramach letniego cyklu FIS Grand Prix w Hinzenbach. Na Aigner-Schanze (HS-90) miał zostać rozegrany jeden konkurs indywidualny. Odwołane zostały też żeńskie i męskie konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams (19-20 września) i FIS Cup w Villach (3-4 października). Ponadto na Alpenarenie, na której obecnie trenują polscy skoczkowie, w dniach 12-13 września nie dojdą do skutku zawody Alpen Cup.

Austriaccy działacze mają jednak nadzieję, że zimowym imprezom w skokach narciarskich, które mają się odbyć na terenie Austrii, nic nie grozi. Jak zapewniają przedstawiciele ÖSV, będą się stosować do wszystkich decyzji i przepisów prawnych wprowadzanych przez krajowe władze.

 

Bartosz Leja,
źródło: ÖSV

 

Dodaj komentarz