You are currently viewing Fatalny upadek Japończyka podczas treningu. W locie stracił nartę! [WIDEO]
Upadek Hiroaki Watanabe (fot. Instagram/hiroskijump)

Fatalny upadek Japończyka podczas treningu. W locie stracił nartę! [WIDEO]

Japońscy skoczkowie powoli powracają do ćwiczeń w pełnym obciążeniu i niedawno otrzymali możliwość ponownego wkroczenia na sportowe areny. Nie dla wszystkich treningi na skoczni zakończyły się jednak pozytywnie. 28-letni Hiroaki Watanabe podczas jednej z prób w Sapporo zakończył koszmarnie wyglądającym upadkiem.

 

Watanabe, który najczęściej startuje w zawodach drugiej i trzeciej narciarskiej „ligi”, podczas skoku treningowego na skoczni Miyanomori (K-90 / HS-100) zaliczył dość groźny upadek. Nagranie z całego zdarzenia zostało umieszczone na profilu skoczka na Instagramie.

Widzimy na nim, jak jeszcze w fazie lotu w okolicach 70. metra, reprezentantowi Kraju Kwitnącej Wiśni wypięła się prawa narta. W konsekwencji Japończyk stracił równowagę w powietrzu i z impetem runął na igelitowy zeskok. Spadająca narta o włos minęła zsuwającego się w dół zawodnika. Widzimy jednak, że Watanabe nie stracił przytomności na skutek zderzenia z podłożem.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hiroaki Watanabe (@hiroskijump)

„Upadłem podczas treningu” – napisał krótko Hiroaki Watanabe, komentując całe zdarzenie na Instagramie. Dodane przez niego hasztagi mogą jednocześnie sugerować, że boleśnie odczuł pechowy upadek.

Pod filmem szybko pojawiły się ciepłe słowa jego dobrych znajomych ze skoczni. Życzenia powrotu do pełni sił przekazali m.in. Noriaki Kasai, Minato Mabuchi, Atsukok Tanaka, czy Stian Andre Skinnes.

Hiroaki Watanabe występuje w Pucharze Świata od sezonu 2012/13. Wówczas w swoim debiutanckim starcie, na skoczni w Sapporo zajął 29. miejsce, zdobywając dwa punkty. W zeszłym sezonie cztery razy pokazywał się w zmaganiach elity podczas rywalizacji w Sapporo i Rasnovie. Drugiego dnia podczas zawodów w Rumunii udało mu się zdobyć trzy „oczka” po zajęciu 28. pozycji. Dodajmy, że do tej pory lepiej radził sobie w konkursach niższej rangi – trzykrotnie stał na podium zawodów FIS Cup, a raz dokonał tej sztuki w Pucharze Kontynentalnym.

 

Lukasz Serba,
źródło: Instagram / informacja własna

 

Dodaj komentarz