You are currently viewing Dobre wieści z polskiej kadry. Adam Małysz pokonał koronawirusa!
Adam Małysz (fot. Martyna Osuchowska)

Dobre wieści z polskiej kadry. Adam Małysz pokonał koronawirusa!

W piątkowe popołudnie nasz „Orzeł z Wisły” podzielił się świetnymi wieściami ze swoimi kibicami. Po trzytygodniowej przymusowej kwarantannie nałożonej na legendarnego skoczka z powodu otrzymanego pozytywnego wyniku na koronawirusa, Adam Małysz może w końcu oznajmić, że jest już zdrowy!

 

Wstrząsająca wiadomość

Około trzy tygodnie temu sportowy świat obiegła szokująca informacja o dodatnim wyniku testu na COVID-19 u czterokrotnego olimpijczyka. Jak się okazało, Małysz miał wcześniej kontakt z osobą zarażoną, stąd wykazano u niego obecność koronawirusa. Cała choroba, jak oznajmił 42-latek, przebiegała bezobjawowo, a głównym działaniem przeciw rozprzestrzenianiu się wirusa była w tym przypadku kwarantanna domowa w celu zredukowania liczby osób zakażonych do minimum.

Sytuacja wywołała nie małe poruszenie w polskiej kadrze i Polskim Związku Narciarskim, a nawet w całej rodzinie skoków narciarskich, ponieważ Małysz jako dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, brał czynny udział w zgrupowaniach polskich zawodników, tym samym utrzymując kontakt z wieloma osobami ze świata skoków.

 

Niepokój wśród zawodników i w PZN

W całym związku panowała nerwowa atmosfera, zwłaszcza wśród naszych biało-czerwonych, którzy mieli styczność z dyrektorem sportowym Polskiego Związku Narciarskiego podczas zgrupowania w Zakopanem, tuż przed informacją o chorobie Małysza. W związku z tym testy zostały nałożone na całą kadrę składającą się z dwunastu zawodników, a także na sztab szkoleniowy. Po niecierpliwym oczekiwaniu na wyniki, na całe szczęście u żadnego z członków ekipy nie wykryto obecności koronawirusa. Dzięki temu zawodnicy i członkowie sztabu mogli kontynuować wspólne treningi na skoczni bez nałożonych na nich obostrzeń i izolacji.

Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, spotkał się z reprezentantami Polski w tym samym czasie co Małysz, a dodatkowo później doszło do kolejnego spotkania między polskimi działaczami związku. Dlatego też Apoloniusz Tajner został poddany domowej kwarantannie, którą odbył w swoim zaciszu domowym w Krakowie. Po wykonanych badaniach okazało się, podobnie jak w przypadku zawodników, że prezes jest zdrowy i może kontynuować swoje działania w związku. Niemniej jednak w polskiej kadrze, a także wśród kibiców biało-czerwonych na kilka dni mocniej zabiły serca. Istniała obawa przed serią zakażeń, a także ewentualnym postojem w zaplanowanych na ten czas treningach i zgrupowaniach.

 

Małysz pokonał koronawirusa!

Po trzech tygodniach Małysz mógł w końcu poinformować o wygranej walce z koronawirusem i zakończeniem swojej kwarantanny. „Z radością mogę Wam przekazać, że moja kwarantanna dobiega końca. Testy wykazały, że jestem zdrowy!”- informuje 42-letni były reprezentant Polski. Jednocześnie wyraził swoje podekscytowanie powrotem do pracy jako dyrektor sportowy PZN-u.

„Mogę wrócić do normalnego funkcjonowania oraz pracy, co bardzo mnie cieszy. Jednocześnie pamiętajcie- epidemia wcale się nie skończyła i ciągle trzeba na siebie uważać” – oznajmił Małysz, apelując dalej o rozważne podejście do panującej sytuacji epidemicznej.

Nie pozostaje nam nic innego niż życzyć naszemu „Orłowi z Wisły”, kadrze, sztabowi oraz wszystkim kibicom skoków wiele zdrowia.

 

Karolina Lisiewicz,
źródło: Facebook / informacja własna

 

Dodaj komentarz