You are currently viewing MŚ w Oberstdorfie z kibicami? „Trybuny powinny być w pełni wykorzystane”
Skocznie w Oberstdorfie (fot. Frederik Clasen)

MŚ w Oberstdorfie z kibicami? „Trybuny powinny być w pełni wykorzystane”

Niemieccy organizatorzy z optymizmem spoglądają w przyszłość. Zaplanowane na przełom lutego i marca mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie, powinny się odbyć z kompletem widzów pod skocznią.

 

Pomimo, że do planowanych zawodów pozostaje wciąż bardzo dużo czasu, bawarscy organizatorzy nie tracą optymizmu, informując zawczasu o możliwym scenariuszu. Zakłada on optymistyczną opcję, która w dobie nadal trwającej pandemii, może być promykiem nadziei przed zbliżającym się zimowym sezonem. Przypomnijmy, że czempionat został zaplanowany w dniach od 23 lutego do 7 marca 2021, zatem do startu imprezy wciąż jeszcze wiele może się zmienić.

Według przekazanych informacji do opinii publicznej, trybuny mają zostać w pełni wykorzystane. – Obecnie planujemy zapełnić trybuny w stu procentach  – informację przekazał Moritz Beckers-Schwarz, jeden z działaczy zarządzających zbliżająca się imprezą.

W przypadku czarnego scenariusza, którego nie możemy wykluczać, organizatorzy również informują o tym, że kibice nie powinni się zanadto obawiać odwołaniem imprezy. – 25 000 biletów zostało już sprzedanych. Jeżeli mistrzostwa świata zostaną odwołane lub liczba widzów zmniejszy się, jesteśmy objęci ubezpieczeniem. Gdyby zawody się odbyły, lecz przy ograniczonej ilości widzów, koszty biletów zostaną zwrócone – zaznaczył.

Przypomnijmy, że przyszłoroczne mistrzostwa świata w Oberstdorfie to jedna z docelowych imprez w kolejnym sezonie. Pierwszy sprawdzian dla zawodników i organizatorów, będzie miał miejsce jeszcze w 2020 roku podczas inauguracyjnych zawodów 69. Turniej Czterech Skoczni.

 

Michał Pasek,
źródło: sport1.de / informacja własna

 

Dodaj komentarz