You are currently viewing Modernizacja skoczni w Hinterzarten trwa. Plac budowy odwiedził… Martin Schmitt
Modernizacja w Hinterzarten trwa (fot. Facebook.com/skispringenhinterzarten)

Modernizacja skoczni w Hinterzarten trwa. Plac budowy odwiedził… Martin Schmitt

Od kilku miesięcy trwają prace nad modernizacją skoczni w Hinterzarten, na której letnie konkursy odbywają się corocznie już od 1982 roku. Remont do tej pory idzie zgodnie z planem, a obiekt ma być oddany do użytku już pod koniec tego roku. W związku z poważnym remontem, Rothaus-Schanze nie znalazła się w kalendarzu Letniego Grand Prix 2020.

 

Skocznia HS-108 w Hinterzarten, która należy do kompleksu Adler-Skistadion jest obiektem z długoletnią tradycją. Już w 1924 roku skoczkowie oddawali tam pierwsze skoki. Letnim rekordzistą obiektu jest Japończyk Noriaki Kasai, który 20 lat temu poszybował tam na odległość 112,5 metra. Ostatni konkurs Letniego Grand Prix w tym malowniczym szwarcwaldzkim miasteczku odbył się w 2019 roku, a ze zwycięstwa cieszył się wówczas reprezentant gospodarzy, Karl Geiger. Przypomnijmy, że w 2010 roku obiekt w Hinterzarten był również areną Mistrzostw Świata Juniorów.

 

Hinterzarten sommerskispringen facebook remont2020 300x200 - Modernizacja skoczni w Hinterzarten trwa. Plac budowy odwiedził... Martin Schmitt
Modernizacja w Hinterzarten trwa (fot. Facebook.com/skispringenhinterzarten)

Jak już informowaliśmy, normalna skocznia w Hinterzarten od dłuższego czasu wymagała modernizacji. Ostatnie zmiany na tym obiekcie miały miejsce w 1999 roku, a co za tym idzie, Rothaus-Schanze przestała spełniać wymagania Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) i nie mogła organizować zawodów. Renowacji poddany jest rozbieg skoczni, który zostanie wyposażony w nowe tory najazdowe z nowoczesnym systemem mrożenia. Ponadto wyremontowane będą schody i pomieszczenia dla skoczków. Zmianie ma ulec także profil skoczni. Bula zostanie spłaszczona, aby dostosować zeskok do współczesnych standardów i ponownie uzyskać certyfikat FIS. Rothaus-Schanze zostanie dzięki temu powiększona o trzy metry - wielkość obiektu (Hill Size) będzie usytuowana już nie na 108., a na 111. metrze. Tym samym skocznia zostanie przemianowana z normalnej na dużą.

Modernizacja, o której mowa, rozpoczęła się 14 kwietnia tego roku. Do tej pory zburzony został stary rozbieg. Na jego miejscu stawiane są fundamenty nowej konstrukcji. Drewniane szatnie, które znajdowały się pod wieżą startową, na czas remontu zostały przeniesione. Rozpoczęły się również prace nad wieżą startową, w której znajdą się pomieszczenia dla skoczków. Te mają zostać wyposażone w toalety i ocieplane pomieszczenia, co poprawi komfort zawodników szczególnie zimą.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#demolition #abbruch #bagger #jetztdarfdergrosseran #oettingerbau #schanze #skispringen #hinterzarten #hochschwarzwald #dredging #dredgers

Post udostępniony przez Skispringen Hinterzarten (@skispringen_hinterzarten)

Jeśli remont skoczni w Hinterzarten pójdzie zgodnie z planem, w tym roku obiekt będzie gotowy do użytku. Planowo już w grudniu mają odbywać się na nim pierwsze treningi. "Debiutanckie" zawody rangi Pucharu Świata na odnowionej Rothaus-Schanze mają odbyć się w dniach 29–31 stycznia 2021 roku. Na ten czas zaplanowano dwa konkursy indywidualne kobiet. Prawdopodobnie już w 2021 roku również powróci tam również letni cykl FIS Grand Prix.

Dodajmy, że jeszcze w czerwcu postępy w remoncie postanowił sprawdzić znakomity były niemiecki skoczek, Martin Schmitt. Ponadto włodarze skoczni na bieżąco informują o przebiegu modernizacji, ilustrując postępy zdjęciami. Zobaczycie je poniżej, wraz z wizualizacją nowego rozbiegu Rothaus-Schanze.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Work in progress – an und auf der Schanze! 👷‍♂️🚧😀 #Vorfreude #skideutschland

Post udostępniony przez Martin Schmitt (@martin.schmitt)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Es geht voran #skijumping #fisskijumping #hinterzarten #hoch #schwarzwald

Post udostępniony przez Skispringen Hinterzarten (@skispringen_hinterzarten)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Our #new #inrun #neuer #anlauf #skispringen #skijumping #hinterzarten #hochschwarzwald #fisskijumping

Post udostępniony przez Skispringen Hinterzarten (@skispringen_hinterzarten)

 

Emilia Kryzel,
źródło: sommerskispringen-hinterzarten.de

 

Dodaj komentarz