You are currently viewing Chwile niepewności czeskich skoczkiń. Jedna z zawodniczek przeszła testy na koronawirusa
Czeskie skoczkinie narciarskie (fot. Czech Ladies Ski Jumping Team / Facebook)

Chwile niepewności czeskich skoczkiń. Jedna z zawodniczek przeszła testy na koronawirusa

Ostatnie dwa tygodnie okazały się dla Štěpánki Ptáčkovej zupełnie nową rzeczywistością. Czeska zawodniczka przeszła dwutygodniową kwarantannę, po tym jak u osoby, z którą się kontaktowała, stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

 

Ostatnie miesiące nie są proste dla czeskich skoków narciarskich. Po nieudanym sezonie zimowym i rotacji w sztabie szkoleniowym, teraz dała o sobie znać pandemia. Jak się okazało, również u naszych południowych sąsiadów istniało ryzyko związane z wystąpieniem koronawirusa u zawodników. Wśród osób objętych specjalnym nadzorem znalazła się 18-letnia Štěpánka Ptáčková, która po kontakcie z osobą zarażoną musiała zachować środki bezpieczeństwa. – Spotkałam mężczyznę zarażonego COVID-19. Musiałam przejść dwutygodniową kwarantannę, która zakończyła się w niedzielę. Na szczęście wszystkie testy dały wynik negatywny – mówi sama zawodniczka.

Frenstat 2019 fot.AnnaTrybus 300x200 - Chwile niepewności czeskich skoczkiń. Jedna z zawodniczek przeszła testy na koronawirusa
Frenštát pod Radhoštěm – skocznia im. Jiri Raski (fot. Anna Trybuś)

Od niedawna trenerem czeskich zawodniczek jest Antonín Hájek. Czech przejął żeńską kadrę kobiet, po tym jak po raz kolejny dokonano zmiany szkoleniowca w męskim zespole. Przypomnijmy, że Hájek zastąpił w styczniu Davida Jiroutka i poprowadził swoich podopiecznych już do zakończenia sezonu zimowego. Teraz rekordzista Czech w długości lotu pracuje z paniami, przygotowując je do zawodów letnich.

Sam szkoleniowiec widzi większe możliwości w swoim zespole dzięki treningom w większej grupie zawodniczek. Do stosunkowo doświadczonych skoczkiń takich jak Karolína Indráčková, Zdenka Pešatová i Štěpánka Ptáčková, dołączyły ostatnio młodsze – Veronika Jenčová, Klára Ulrichová, Anna Černá i Anežka Indráčková. – Trenujemy pod okiem Antonina Hajka i Pavla Vecheta. Jestem bardzo zadowolona, bo przygotowanie jest różnorodne. Dało nam to nową energię. Dziewczęta pojechały w tym tygodniu do Ramsau na obóz treningowy, wcześniej były w Eisenerz – komentuje Ptackova.

Po zakończonej kwarantannie, zawodniczka Dukli Liberec może dołączyć do treningów z resztą zespołu i rozpocząć przygotowania do zbliżających się zawodów Letniego Grand Prix we Frenštácie pod Radhoštěm. Konkurs indywidualny przewidziano na sobotę 15 sierpnia, dzień wcześniej zostaną przeprowadzone kwalifikacje.

 

Michał Pasek
źródło: czech-ski.com

 

Dodaj komentarz