You are currently viewing Intensywny czas Niemców. Zaległe nagrody i otwarcie skoczni w Oberstdorfie
Katharina Althaus (fot. Julia Piątkowska)

Intensywny czas Niemców. Zaległe nagrody i otwarcie skoczni w Oberstdorfie

Mimo skomplikowanej sytuacji z koronawirusem, w Niemczech myślą już o przyszłym sezonie. Niedawno niemiecka skoczkini Katharina Althaus oddała premierowy skok na zmodernizowanej skoczni w Oberstdorfie, na której w 2021 roku odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Obecnie pod czujnym okiem trenera Stefana Horngachera trenują tam również niemieccy skoczkowie, którzy dopiero teraz odebrali nagrody za miniony sezon zimowy.

 

Premierowy skok Althaus po modernizacji

Niemiecka zawodniczka Katharina Althaus pod koniec lipca otworzyła zmodernizowaną skocznie HS-137 (K-120), na której oddała symboliczny skok. Cały kompleks Audi Arena został odnowiony pod kątem przyszłorocznych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które będą najważniejszym wydarzeniem przyszłej zimy.

Co za zaszczyt! Pierwszy skok na odnowionym obiekcie. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ten obiekt, jest super” – napisała na Instagramie 24-latka, dołączając nagranie wideo z symbolicznego momentu.  która będzie jedną z faworytek przyszłorocznej imprezy. Wicemistrzyni olimpijska, wicemistrzyni świata i dwukrotnie druga zawodniczka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, przed własną publicznością nareszcie będzie chciała powalczyć o główne trofeum.

Jestem bardzo szczęśliwa, że znów mogę trenować w domu. Nie mogę doczekać się już zimy, wszak nie co dzień mistrzostwa świata odbywają się w rodzinnym mieście” – zaznacza Althaus, która minioną zimę zakończyła na piątym miejscu w klasyfikacji końcowej PŚ.

Jak podają Niemcy, przebudowa infrastruktury całego kompleksu oraz pięciu skoczni narciarskich pochłonęła 42 mln euro, czyli o trzy miliony więcej niż planowano. Dodatkowe środki zostały już zabezpieczone przez rząd federalny i władze lokalne. W ramach modernizacji wymieniono przestarzały igelit na wszystkich skoczniach kompleksu, w tym skoczniach HS-137, HS-100 i HS-60. Powstały również dwie nowe skocznie HS-42 i HS-25, które zastąpiły starsze obiekty usytuowane w tym samym miejscu. Ponadto postawiono nowe fundamenty pod trybuny, powiększono obszar dla stacji telewizyjnych, zainwestowano w system produkcji śniegu, przebudowano sektor dla zawodników i wyciąg dowożący skoczków na górę, a także zamontowano specjalną instalację przeciwwietrzną w okolicach progu największych obiektów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katharina Althaus (@katharina_althaus)

 

Nagrody za miniony sezon i treningi w Oberstdorfie

Dopiero w miniony wtorek wręczono również nagrody za zakończony w marcu sezon 2019/20. Niemieccy skoczkowie odebrali Puchar Narodów, a Karl Geiger otrzymał nagrodę indywidualną.

Zeszły sezon był dla reprezentacji Niemiec bardzo udany. Trener Stefan Horngacher, który po sukcesach w Polsce przeniósł się właśnie do naszych zachodnich sąsiadów, doprowadził swoich podopiecznych do triumfu w Pucharze Narodów. Austriacki szkoleniowiec nawiązał tym samym do wyniku uzyskanego z reprezentacją Polski, z którą trofeum to wywalczył dwukrotnie (2016/17, 2018/19). Ponadto Karl Geiger ukończył sezon na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wygrywając cztery pucharowe konkursy. W czołowej dziesiątce znalazł się również szósty Stephan Leyhe.

Trofea pierwotnie miały być przyznane 15 marca w Vikersund podczas pucharowego finału, jednak wskutek wybuchu pandemii, do uhonorowania członków najlepszego zespołu minionej zimy doszło dopiero 4 sierpnia w Oberstdorfie. Całą drużynę uhonorował były znakomity niemiecki skoczek, Sven Hannawald. Karl Geiger, który minionej zimy aż do samego końca sezonu toczył zacięty narciarski bój z Austriakiem Stefanem Kraftem z humorem opowiedział o ceremonii niemieckim mediom. - Myślałem, że nie będzie żadnej ceremonii, a nagrody dostaniemy drogą pocztową - powiedział.

Dodajmy, że aktualnie w Oberstdorfie trwają treningi niemieckiej kadry skoczków, w których uczestniczą czołowi zawodnicy. Zdjęciami ze zgrupowania pochwalili się choćby Severin Freund, czy Andreas Wellinger. Kolegów odwiedził także wspomniały Stephan Leyhe, który wciąż przechodzi rehabilitację po fatalnym upadku i kontuzji kolana, której doznał w marcu na skoczni w Trondheim.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karl Geiger (@karl.geiger)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andreas Wellinger (@andreaswellinger)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Severin Freund (@severinfreund)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stephan Leyhe (@stephan.leyhe)

 

Łukasz Serba,
źródło: br.de / Instagram

 

Dodaj komentarz