You are currently viewing Dodatkowe zawody Letniego Grand Prix w Norwegii?
Skocznie w Trondheim (fot. Skisprungschanzen.com)

Dodatkowe zawody Letniego Grand Prix w Norwegii?

Według serwisu Aftenposten.no, Międzynarodowa Federacja Narciarska skontaktowała się z Norweskim Związkiem Narciarskim w sprawie organizacji dodatkowych konkursów tegorocznego Letniego Grand Prix. Działacze w „Kraju Wikingów” obecnie zastanawiają się nad możliwością przeprowadzenia zawodów tej rangi w ich kraju.

 

Po odwołaniu konkursów we Francji, Austrii, Niemczech, Kazachstanie oraz Rosji, jedynym punktem letniego sezonu dla mężczyzn pozostała Wisła. Zmagania na skoczni im. Adama Małysza (HS-134) mają się odbyć w dniach 21-23 sierpnia. Jak zadecydował FIS po dwóch konkursach na Malince nie zostanie wyłoniony zwycięzca LGP 2020, dlatego zdecydowali się poprosić Norwegów o zorganizowanie dodatkowych konkursów we wrześniu.

Aktualnie sprawdzamy, czy uda się takie wydarzenie sfinansować. Jest niestety wiele ograniczeń, które stoją nam na drodze. Potrzebne jest szybkie działanie. Pewnie w przyszłym tygodniu podejmiemy jakąś decyzję – powiedział prezes norweskiej federacji narciarskiej Erik Røste. Stwierdził także, że nie tylko szerząca się pandemia Koronawirusa i bezpieczeństwo ale  kwestie ekonomiczne są problemami w pozytywne rozpatrzenie propozycji.

W zeszłym tygodniu na zgrupowaniu kadry norweskiej w Lillehammer dyrektor norweskiej reprezentacji Clas Brede Bråthen stwierdził, że organizacja konkursów rangi letniej jest bardzo ważna. –  Dla narciarstwa klasycznego ważne jest, aby letnie zawody były zorganizowane w bezpieczny sposób. To pomoże ustalić standardy na nadchodzący sezon zimowy – ocenił. Pomysł organizacji letnich zmagań najwyższej rangi w Norwegii spodobał się także lider norweskiej kadry w minionym sezonie zimowym, Marius Lindvik. Z pewnością dla dwukrotnego zwycięzcy zawodów Pucharu Świata, Grand Prix w ojczyźnie odegrałoby ważną rolę w przygotowaniach do sezonu zimowego.

Przypomnijmy, do tej pory Norwegowie trzykrotnie byli gospodarzami konkursów Letniego Grand Prix w latach 1995-1997. Konkursy te odbywały się na skoczni Granåsen (HS-138) w Trondheim, która po 23 latach jest jednym z kandydatów do rozegrania konkursów. Innymi propozycjami są Lysgårdsbakken (HS-140) w Lillehammer oraz Midtstubakken (HS-106) w Oslo.

 

Emilia Kryzel,
źródło: Aftenposten.no

 

Dodaj komentarz