You are currently viewing Letnie zawody w Rasnovie przeniesione!
Skocznie w Rasnovie (fot. skirasnov.ro)

Letnie zawody w Rasnovie przeniesione!

Trudna sytuacja spowodowana nadal trwającą pandemią koronawirusa i coraz większa ilość zakażeń w Rumunii zmusiła organizatorów do przeniesienia zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup na początek jesieni. 

 

Po konsultacji z Międzynarodową Federacją Narciarską (FIS), komitet organizacyjny zawodów w Rasnovie zdecydował się przełożyć konkursy z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup. Zaplanowane na przełom sierpnia i września zmagania, zostały przeniesione na październik.

Organizatorzy nie podali jednak konkretnej daty, kiedy miałyby odbyć się przeniesione konkursy, ale zapewniają, że mimo trudnej sytuacji w kraju, będą w stanie zorganizować i co najważniejsze bezpiecznie przeprowadzić zawody.

W dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2 i po znacznym okrojeniu letniego kalendarza, to właśnie Rasnov jako jedyny miał gościć zawody narciarskiej „trzeciej ligi”, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Kompleks skoczni Trambulina Valea Carbunarii, a konkretnie normalny obiekt HS-97 miał być również drugim przystankiem na mapie Letniego Pucharu Kontynentalnego. Poza zawodami w Rumunii, dla skoczków z „drugiej ligi” zaplanowano zawody w Wiśle (12-13 września) oraz w Klingenthal (26-27 września). 

Komitet organizacyjny zawodów w Rasnovie zadeklarował, że razem z Międzynarodową Federacją Narciarską będą na bieżąco informować o losie letnich zmagań w Rumunii. Ostateczną decyzję organizatorów poznamy jeszcze w sierpniu.

 

Weronika Brodowska,
źródło: FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz