You are currently viewing Jaka Hvala odwiesza narty na kołek!

Jaka Hvala odwiesza narty na kołek!

27-letni zawodnik ze Słowenii, podobnie jak niedawno jego drużynowy kolega, Jurij Tepeš, zdecydował się zakończyć profesjonalną karierę skoczka narciarskiego. – Teraz nadszedł czas na to, żeby podążać za  nowymi marzeniami i pisać kolejną dobrą historię, – czytamy we wpisie Jaki Hvali na mediach społecznościowych.

– W końcu nadszedł czas, kiedy zdecydowałem się zakończyć moją karierę skoczka narciarskiego, – rozpoczyna swój wpis Słoweniec.  – Jestem dumny z tego, że spełniłem swoje dziecięce marzenia: skakałem w kadrze narodowej, latałem za dwusetny metr, byłem członkiem drużyny na igrzyskach olimpijskich i wygrałem konkurs Pucharu Świata… – podsumowuje swoją karierę skoczek z klubu SSK Ponikve.         

Najlepszym okresem w karierze Hvali był sezon 2012/2013. Zawodnik zdobył złoto na Mistrzostwach Świata Juniorów w Libercu zarówno w konkursie indywidualnym, jak i drużynowym. 13 lutego 2013 roku stanął na najwyższym stopniu podium Pucharu Świata w Klingenthal. Ostatni raz w zawodach najwyższej rangi wystartował w marcu 2019 roku w Planicy, gdzie zajął miejsce pod koniec czwartej dziesiątki. Przez ostatnie kilka lat Słoweniec występował głównie w zawodach “drugiej ligi”. W sezonie 2019/2020 zaledwie dwa razy udało mu się wskoczyć do czołowej dziesiątki zawodów Pucharu Kontynentalnego.

 

Weronika Brodowska,
źródło: Facebook.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz