You are currently viewing Polska kadra skoczków wystartuje w Memoriale Olimpijczyków w Szczyrku
Kamil Stoch na skoczni w Szczyrku (fot. Alicja Kosman / PZN)

Polska kadra skoczków wystartuje w Memoriale Olimpijczyków w Szczyrku

Polscy skoczkowie aktualnie znajdują się na kolejnym krajowym zgrupowaniu, a tuż po nim, czeka ich pierwszy konkursowy test. Podopieczni trenera Michala Doleżala wezmą udział w Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków, który odbędzie się na skoczni w Szczyrku w najbliższą sobotę.

 

IMG 5691 1 300x200 - Polska kadra skoczków wystartuje w Memoriale Olimpijczyków w Szczyrku
Kompleks skoczni w Szczyrku (fot. Anna Libera)

Treningi na skoczniach w Polsce i Austrii, a także indywidualne ćwiczenia zlecone przez sztab szkoleniowy. Tak wyglądały wiosenno-letnie realia polskich kadrowiczów. Teraz, kiedy biało-czerwoni mają już za sobą wiele skoków treningowych, niebawem czekają ich pierwsze zawody. W związku z tym, że kalendarz Letniego Grand Prix został, na skutek pandemii koronawirusa, drastycznie uszczuplony, w kalendarzu cyklu zostały już tylko dwa indywidualne konkursy w Wiśle Malince. Zanim jednak międzynarodowe grono zawita na skocznię im. Adama Małysza w dniach 21-23 sierpnia, polska kadra narodowa weźmie udział w Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków.

Areną tych zmagań będzie normalny obiekt Skalite (K-95 / HS-104) w Szczyrku, gdzie w czasie minionego weekendu rozgrywane były zawody LOTOS Cup. Wówczas w gronie seniorów pierwszego dnia wygrali ex aequo Krzysztof Leja oraz Jarosław Krzak. Drugiego dnia Krzak już nie pozostawił wątpliwości krajowym rywalom. W sobotę jednak stawka będzie znacznie mocniejsza i będzie to pierwsza oficjalna "wewnętrzna" próba sił. Wiele osób z pewnością zastanawia, na jakim poziomie w innym niż zwykle letnim sezonie są aktualnie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, czy Piotr Żyła. To właśnie ta trójka minionej zimy dostarczyła nam najwięcej emocji w rywalizacji narciarskiej elity w Pucharze Świata.

Przypomnijmy, że w kadrze narodowej powstałej z połączenia dotychczasowych kadr A i B, znajdują się ponadto: Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny (wcześniej w kadrze A), a także Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł (wcześniej w kadrze B).

W ramach nadchodzących zmagań w Szczyrku, rywalizacja przebiegać będzie nie tylko w kategorii seniorskiej. Na starcie pojawią się też kobiety, juniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy i młodziczki.

 

Program Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku:

 • 15 sierpnia 2020 r. (sobota):
  • 09:00 - odprawa techniczna,
  • 09:45 - seria próbna HS-77: młodzik, junior młodszy, kobiety,
  • 10:30 - pierwsza seria konkursowa HS-77,
  • 11:15 - druga seria konkursowa; po zakończeniu konkursu na HS-77 dekoracja za miejsca 1-3,
  • 14:00 - seria próbna na HS-104 Open (junior + senior),
  • 14:45 - pierwsza seria konkursowa HS-104, seria finałowa (czołowa "30"), po zakończeniu konkursu dekoracja za miejsca 1-3.

 

Dodajmy, że przed rokiem w Memoriale Olimpijczyków na skoczni Skalite kategorię mężczyzn zdominowali juniorzy. Wygrał Adam Niżnik, drugi był Kacper Juroszek, a trzeci Jan Habdas. W gronie kobiet najlepsza okazała się Nicole Konderla, drugie miejsce zajęła startująca gościnnie Natasha Bodnarchuk z Kanady, a podium uzupełniła Anna Twardosz.

 

Polscy skoczkowie na zgrupowaniu w Wiśle:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Miał być facet w czerni a wyszła różowa pantera🙈🤣🤣 #dk #skijumping #trainingcamp #todaysoffice #Wisła #teampoland🇵🇱 #workinprogress #manner #BWT #haveaniceday #😜

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kilka zdjęć z dzisiejszego treningu 😊 . . . #skijumping#skokinarciarskie#skaczemypl#skijumpers#training#zgrupowanie#wisla#poland#skijumpinghill

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz