You are currently viewing Sprzedaż biletów na 69. Turniej Czterech Skoczni ruszy z opóźnieniem
Kibice na skoczni w Innsbrucku (fot. Julia Piątkowska)

Sprzedaż biletów na 69. Turniej Czterech Skoczni ruszy z opóźnieniem

Przedsprzedaż biletów na 69. Turniej Czterech Skoczni, jak poinformowali organizatorzy za pośrednictwem mediów społecznościowych, ruszy z opóźnieniem. Na ten moment sprzedaż wejściówek ma ruszyć w październiku, jednak wciąż nie jest pewne, czy to ostateczna data.

 

Ponad 130 dni dzieli nas od 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni, który jest jedną z najważniejszych imprez w sezonie zimowym. Przedsprzedaż biletów na turniej początkowo miała odbyć się we wrześniu jednak organizatorzy postawili przesunąć termin na 1 października. Na oficjalnym Instagramie imprezy, działacze oznajmili także, że w razie zmian będą informować kibiców na swojej stronie internetowej i portalach społecznościowych. 

W związku z pandemią koronawirusa, cały kalendarz najbliższego sezonu Pucharu Świata stoi pod znakiem zapytania. Nie wiadomo czy Turniej Czterech Skoczni odbędzie się w takiej formie jak co roku. Można spodziewać się wszystkiego, ponieważ nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w Niemczech i w Austrii. Ze względu na ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, Niemcy odwołali już finałowe zawody tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix w Klingenthal. Austriacy również zrezygnowali z organizacji zmagań w Hinzenbach. Austriacki Związek Narciarski podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez międzynarodowych co najmniej do 4 października. 

Według kalendarza Pucharu Świata 2020/2021, 69. Turniej Czterech Skoczni ma rozpocząć się 29 grudnia tradycyjnie na Schattenbergschanze (HS-137) w Oberstdorfie. Następnie skoczkowie udadzą się na noworoczny konkurs na Grosse Olympiaschanze (HS-142) w Garmisch-Partenkirchen. Później impreza przeniesie się do Austrii. 3 stycznia odbędzie się konkurs na Bergisel (HS-130) w Innsbrucku, a ostatnim przystankiem całego cyklu, jak co roku, 6 stycznia będzie obiekt Paul-Ausserleitner-Schanze (HS-142) gdzie zostanie wyłoniony zwycięzca prestiżowego turnieju.

 

Emilia Kryzel,
informacja własna

 

Dodaj komentarz