You are currently viewing Filip Sakala po przejściu koronawiursa: „Przetrwałem”
Filip Sakala (fot. Julia Piątkowska)

Filip Sakala po przejściu koronawiursa: „Przetrwałem”

Pierwszy głośny przypadek zarażenia koronawirusem w środowisku narciarskim był związany z Adamem Małyszem. Były polski skoczek, a obecnie dyrektor w Polskim Związku Narciarskim, na szczęście bez większych kłopotów uporał się z infekcją. Jak się okazuje, z wirusem SARS-CoV-2 zmagał się ostatnio także czeski zawodnik, Filip Sakala.

 

O problemach zdrowotnych, z którymi borykał się 24-latek dowiedzieliśmy się z Instagrama. Czeski skoczek zamieścił dzisiaj wpis, w którym poinformował swoich fanów, że przeszedł koronawirusa. – Teraz mogę oficjalnie przyznać, że przetrwałem COVID-19. To było interesujące doświadczenie, jednak teraz nadszedł czas, aby znowu zabrać się do ciężkiej pracy – napisał Sakala.

Zawodnik z Frensztatu będący członkiem czeskiej kadry narodowej na sezon 2020/2021 ostatnie kilka tygodni spędził w domu, gdzie przechodził obowiązkową kwarantannę. W związku z tym nie miał możliwości wspólnych treningów z kolegami z drużyny, a priorytetem było dla niego dojście do pełni sił.

Przypomnijmy, że w lipcu przymusową kwarantannę przeszła też czeska skoczkini, reprezentantka kadry narodowej kobiet, Štěpánka Ptáčkova, która miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. U niej szczęśliwie jednak badania miały wynik negatywny.

W związku z przebytą infekcją, Sakala nie został nominowany do składu reprezentacji Czech na zawody Letniego Grand Prix w Wiśle Malince. W ekipie trenera Františka Vaculíka znalazło się trzech jego podopiecznych - Cestmir Kozisek, Viktor Polasek i Vojtech Stursa.  W Polsce nie pojawi się zatem także dotychczasowy lider czeskiego zespołu, Roman Koudelka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Now i can officialy declare that i survived Covid-19 😷 ...It was interesting experience but now its time to work hard again ⛷🇨🇿

Post udostępniony przez Filip Sakala (@filip_sakala)

 

Bartosz Leja,
źródło: Instagram / czech-ski.com

 

Dodaj komentarz