You are currently viewing Zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal zostały odwołane!
Skocznia w Klingenthal (fot. Julia Piątkowska)

Zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal zostały odwołane!

Sprawdził się pandemiczny scenariusz, który można było zakładać od pewnego czasu. Letni Puchar Kontynentalny w niemieckim Klingenthal został odwołany. Niemieccy organizatorzy podjęli taką samą decyzję, jak w przypadku zmagań kończących cykl Letniego Grand Prix.

 

Trzeba się do tego przyzwyczaić, że tegoroczne lato w związku z zagrożeniem powodowanym przez wirusa SARS-CoV-2 jest zupełnie inne, a sytuacja jest zdecydowanie bardziej dynamiczna i rozwojowa niż w poprzednich latach. Dotarły do nas nowe wiadomości o odwołaniu kolejnych międzynarodowych zawodów w skokach narciarskich w Niemczech. W tym przypadku chodzi o zawody „drugiej ligi”, które miały się odbyć 26 i 27 września na dużej skoczni HS-140 usytuowanej na Vogtland Arenie.

O ile w przypadku Letniego Grand Prix emocje już opadają, tak w kontekście Letniego Pucharu Kontynentalnego wciąż czekamy na pierwsze zawody tego cyklu. Przypomnijmy, że początek zmagań jest zaplanowany na 12-13 września, kiedy to skoczkowie znów powalczą o punkty w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza (HS-134).

Kolejne konkursy (zarazem ostatnie) zostały zaplanowane miesiąc później na normalnej skoczni HS-97 w rumuńskim Rasnovie. Konkursy w Rumunii zostaną przeprowadzone na tym samym obiekcie, na którym w lutym odbyły się po raz pierwszy zawody Pucharu Świata.

Przypomnijmy, że dotychczas odwołano konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w japońskiej Hakubie (29-30 sierpnia), a także austriackim Stams (19-20 września).

 

Michał Pasek
źródło: FIS

 

Dodaj komentarz