You are currently viewing Przed nami II letnia edycja LOTOS Cup 2020 w Szczyrku
LOTOS Cup w Szczyrku (fot. Anna Karczewska / PZN)

Przed nami II letnia edycja LOTOS Cup 2020 w Szczyrku

Po raz drugi tego lata uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” spotkają się w Szczyrku, aby rywalizować w zawodach LOTOS Cup. Arenami zmagań po raz kolejny będzie kompleks Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku oraz trasy biegowe w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.

 

LOTOSCup2020 fot.AnnaKarczewskaPZN 300x200 - Przed nami II letnia edycja LOTOS Cup 2020 w Szczyrku
LOTOS Cup w Szczyrku (fot. Anna Karczewska / PZN)

W dniach 27-30 sierpnia 2020 roku w Beskidach odbywać się będzie druga letnia edycja Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza. Tym razem zmagania w zawodach LOTOS Cup podzielone zostały na cztery dni. W czwartek, 27 sierpnia na obiekcie HS-44 o medale walczyć będą najmłodsi uczestnicy z kategorii Chłopiec i Dziewczynka. Tego dnia w Szczyrku rozegrane zostaną dwa konkursy skoków narciarskich oraz zawody w kombinacji norweskiej w tych dwóch kategoriach wiekowych.

W piątek i w sobotę do akcji wkroczą skoczkinie i skoczkowie narciarscy. Rywalizacja na obiektach HS-77 oraz HS-104 toczyć się będzie w siedmiu kategoriach wiekowych: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka, Kobiety, Junior Młodszy, Junior oraz Senior.

W sobotę na skoczni walczyć będą również dwuboiści, którzy tradycyjnie zmagania zakończą w niedzielę biegiem do kombinacji norweskiej w Jasienicy.

Na starcie zobaczymy reprezentantów Kadr Narodowych Polskiego Związku Narciarskiego w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. O medale powalczą podopieczne Łukasza Kruczka z Kadry Narodowej Kobiet. Zabraknie jedynie Anny Twardosz, która podczas pierwszej edycji zaliczyła groźnie wyglądający upadek i aktualnie przechodzi rehabilitację.

W konkursie skoków narciarskich zaprezentują się także juniorzy z grupy Zbigniewa Klimowskiego poza Adamem Niżnikiem, który jest w trakcie rehabilitacji oraz Szymonem Jojką, który aktualnie poddawany jest badaniom po upadku na skoczni w Ramsau. Na starcie sobotnich i niedzielnych zawodów staną również podopieczni Tomisława Tajnera z Kadry Narodowej Młodzieżowej w kombinacji norweskiej, którzy do Szczyrku przyjadą prosto ze zgrupowania w Planicy.

W drugiej letniej edycji zawodów LOTOS Cup gościć będziemy również narciarzy z Niemiec oraz Słowacji.

 

Program zawodów II letniej edycji LOTOS Cup
Szczyrk / Jasienica, 27-30.08.2020

27.08.2020, czwartek

  • 09:30 – seria próbna HS-44: Chłopiec, Dziewczęta; 2 serie konkursowe – 1 konkurs / 2 seria liczona jako skok do KN; 2 serie konkursowe – 2 konkurs; ceremonie dekoracji
  • bieg do KN 1 godzinę po zakończeniu ceremonii dekoracji: bieg na deptaku przy Żylicy, pętla 1 km ceremonie dekoracji

28.08.2020, piątek

  • 10:00 – seria próbna HS-77: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka; 2 serie konkursowe; ceremonia dekoracji
  • 14:00 – seria próbna HS-104: Kobiety, Junior Młodszy, Junior, Senior; 2 serie konkursowe; ceremonia dekoracji

29.08.2020, sobota

  • 09:00 – 2 serie konkursowe HS-77: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka; skok do kombinacji norweskiej: Chłopiec Starszy, Młodzik+Młodziczka; ceremonia dekoracji
  • 13:00 – 2 serie konkursowe HS-104: Kobiety, Junior Młodszy, Junior, Senior; skok do kombinacji norweskiej: Junior Młodszy + Kobiety, Open; ceremonia dekoracji

30.08.2020, niedziela – biegi do kombinacji norweskiej – trasy biegowe Jasienicka Strefa Ekonomiczna

  • 09:00 – Chłopiec Starszy – nartorolki 2.5 km
  • 09:30 – Młodzik i Młodziczka – nartorolki 5 km
  • 10:00 – Kobieta i Junior Młodszy – nartorolki 7.5 km
  • 10:30 – Open – nartorolki 10 km; ceremonie dekoracji wszystkich kategorii

 

W tym sezonie po raz trzeci w historii narciarze rywalizują latem w czterech edycjach zawodów LOTOS Cup. Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

Pierwsza edycja LOTOS Cup 2020 odbyła się w dniach 7-9 sierpnia 2020 w Beskidach. Podczas trzydniowej rywalizacji najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci zakopiańskiego AZS-u, którzy ośmiokrotnie stanęli na najwyższych stopniu podium. Cztery zwycięstwa na swoim koncie zapisali narciarze z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Trzy złote medale zdobyli zawodnicy z klubu LKS Klimczok Bystra. Dwukrotnie triumfowali reprezentanci klubów: TS Wisła Zakopane, KS Eve-nement Zakopane, SSR LZS Sokół Szczyrk oraz PKS Olimpijczyk Gilowice. Natomiast raz wygrywali zawodnicy klubu LKS Olimpia Goleszów oraz LKS Poroniec Poronin.

Wyniki LOTOS Cup (7.08.2020) >>>
Wyniki LOTOS Cup (8.08.2020) >>>

Trzecia letnia edycja zawodów LOTOS Cup zaplanowana jest na trzeci weekend września, a czwarta edycja na pierwszy weekend października.

 

Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz