You are currently viewing Nowy termin Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle!
Widok na zeskok skoczni w Wiśle (fot. Julia Piątkowska)

Nowy termin Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle!

Termin rozpoczęcia Letniego Pucharu Kontynentalnego uległ zmianie. Jednak to co najważniejsze Wisła w dalszym ciągu zgłasza gotowość do rozegrania zawodów. Konkursy „drugiej ligi” na skoczni im. Adama Małysza (HS-134) zostaną przeprowadzone tydzień później, niż pierwotnie zakładano.

 

W żadnym innym sezonie kalendarz cyklu letniego nie był tak zmienny i ruchomy. Wszystko przez pandemiczną rzeczywistość, która wymusza na organizatorach podejmowanie nowych działań. Niedawno ogłoszono informacje o odwołaniu zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Teraz zmianie ulega termin organizacji konkursów „drugiej ligi” w Wiśle.

Początkowy kalendarz zakładał, że zawody na skoczni im. Adama Małysza odbędą się w dniach 12-13 września. Termin rozegrania zawodów uległ jednak zmianie, a informację o tym przekazał Polski Związek Narciarski za pośrednictwem medium społecznościowego.

 

 

W kontekście rozegrania konkursów, wciąż nie wiemy jakie reprezentacje pojawią się na starcie. Również znak zapytania pojawia się w kwestii naszych zawodników powołanych do rywalizacji. Według nieoficjalnych doniesień w zawodach może zabraknąć Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły, czyli podiumowiczów ostatnich zawodów LGP. Dodajmy, że jeżeli do tego czasu nic nie ulegnie zmianie, to Letni Puchar Kontynentalny zostanie rozegrany w dwóch lokalizacjach – Wiśle i Rasnovie.

 

Michał Pasek
źródło: PZN

Dodaj komentarz