You are currently viewing Mistrzostwa Austrii już w ten weekend, Schlierenzauer podbudowany treningami przed zimą
Gregor Schlierenzauer (fot. Julia Piątkowska)

Mistrzostwa Austrii już w ten weekend, Schlierenzauer podbudowany treningami przed zimą

Austriackich skoczków i skoczkinie już w najbliższy weekend czekają zmagania w mistrzostwach kraju. Rywalizacja będzie przebiegać na obiektach HS-109 w Eisenerz oraz HS-142 w Bischofshofen. Na starcie powinna się pojawić cała reprezentacyjna czołówka.

 

Eisenerz skocznie fot.ArturBalaSkisprungschanzen 300x200 - Mistrzostwa Austrii już w ten weekend, Schlierenzauer podbudowany treningami przed zimą
Skocznie w Eisenerz (fot. Artur Bała / Skisprungschanzen.com)

Tego lata austriaccy skoczkowie mieli już okazję do międzynarodowej rywalizacji, pojawiając się w zawodach Letniego Grand Prix (Aschenwald, Haagen, Hoerl, Huber, Leitner, Resinger, Schlierenzauer) i Letniego Pucharu Kontynentalnego (Haagen, Kahofer, Mueller, Rainer, Resinger, Schiffner) w Wiśle. Wówczas najlepiej prezentowali się Philipp Aschenwald (9. i 6. miejsce w LGP) oraz Markus Schiffner (6. miejsce w LPK) i Timon-Pascal Kahofer (3. miejsce w LPK). Ponadto wzięli też udział w zawodach Alpen Cup w niemieckim Berchtesgaden, gdzie lokaty na podium wywalczyli Marco Woergoetter i Markus Mueller, a także Niklas Bachlinger, który okazał się najlepszy w drugim konkursie.

Skoczkinie wystąpiły najpierw podczas Letniego Grand Prix w czeskim Frensztacie (Kramer, Sorschag, Moharitsch, Wiegele), gdzie na drugi stopień podium wskoczyła Marita Kramer. Później we wspomnianym cyklu Alpen Cup najwyżej plasowały się Julia Muehlbacher (5. miejsce) oraz Vanessa Moharitsch (6. miejsce).

W ostatnich dniach austriaccy skoczkowie trenowali na Schattenbergschanzen w niemieckim Oberstdorfie, gdzie szlifowali formę przed mistrzostwami kraju. - Na czele ze zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Stefanem Kraftem, mamy bardzo mocną drużynę, więc walka o tytuły zapowiada się naprawdę dobrze. To będzie całkiem wymowne porównanie formy, nie mogę się tego doczekać - przyznał za pośrednictwem swojego bloga kolejny utytułowany Austriak, Gregor Schlierenzauer.

Bischofshofen PaulAusserleitnerSchanze fot.AnnaTrybus 300x200 - Mistrzostwa Austrii już w ten weekend, Schlierenzauer podbudowany treningami przed zimą
Skocznia w Bischofshofen (fot. Anna Trybuś)

30-latek, który niezmiennie od kilku lat poszukuje wielkiej formy, w której dzielił i rządził na światowych skoczniach, jest dobrej myśli przed zbliżającą się zimą. - Po zgrupowaniu w Oberstdorfie jestem przekonany, że będę w stanie pokazać swój potencjał już na początku sezonu. Do tego czasu ważne jest, aby kontynuować pracę w oparciu o podstawy. Muszę też przyswoić sobie, że to co wydaje mi się czasem dobre, niekoniecznie musi takie być w rzeczywistości. Nie chodzi o to w co wierzę, ale o to, co jest skuteczne. Ponadto sukcesywnie należy zmniejszać liczbę skoków, a zwiększać ich jakość. Skoki narciarskie to delikatna sprawa - skwitował Schlierenzauer, który mimo trzytygodniowej przerwy w ćwiczeniach spowodowanej infekcją wirusową, jest przekonany, że uda mu się nadrobić treningowe zaległości.

Dodajmy, że w połowie września na zgrupowaniu we włoskim Predazzo przebywały austriackie skoczkinie, które już w najbliższy weekend podobnie jak skoczkowie, będą miały okazję do powalczenia o komplet medali zarówno na normalnym, jak i na dużym obiekcie. Arenami zmagań dla Austriaków i Austriaczek będą Erzbergschanze (K-98 / HS-109) w Eisenerz oraz Paul-Ausserleitner-Schanze (K-125 / HS-142) w Bischofshofen.

Będzie to jednocześnie pierwsza okazja, aby swoją formę na tle krajowych rywali sprawdzili najlepsi podopieczni trenerów Andreasa Widhoelzla i Haralda Rodlauera, na czele ze Stefanem Kraftem oraz Chiarą Hoelzl, którzy do tej pory przez lekkie urazy nie zdecydowali się na konkursowe starty.

 

Program mistrzostw Austrii:

  • 26 września 2020 r. (sobota) - skocznia HS-109 w Eisenerz:
    • 9:00 - seria próbna
    • 10:30 - konkursy indywidualne
  • 27 września 2020 r. (niedziela) - skocznia HS-142 w Bischofshofen:
    • 9:00 - seria próbna
    • 10:30 - konkursy indywidualne

 

Bartosz Leja,
źródło: gregorschlierenzauer.at / oesv.at

 

Dodaj komentarz