You are currently viewing Zainaugurowaliśmy III letnią edycję LOTOS Cup 2020. Brenkus i Wantulok wygrywają
Trener Michał Milczanowski i Olivia Brenkus (fot. Anna Karczewska / PZN)

Zainaugurowaliśmy III letnią edycję LOTOS Cup 2020. Brenkus i Wantulok wygrywają

W czwartek, 24 września 2020 roku, rozpoczęliśmy rywalizację w III letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia najmłodsi uczestnicy Programu walczyli medale LOTOS Cup w dwóch konkursach skoków narciarskich na obiekcie HS-44 w Szczyrku oraz w zawodach w kombinacji norweskiej. Po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium stanęli Olivia Brenkus z klubu ZKN Sokół Zagórz oraz Filip Filipiec z Klubu Sportowego Eve-nement Zakopane.

 

KacperWantulok LOTOSCupSzczyrk2020 fot.AnnaKarczewska 300x200 - Zainaugurowaliśmy III letnią edycję LOTOS Cup 2020. Brenkus i Wantulok wygrywają
Kacper Wantulok (fot. Anna Karczewska / PZN)

Blisko 80 najmłodszych uczestników stanęło na starcie czwartkowych zawodów LOTOS Szukamy Następców Mistrza w Szczyrku. Emocji podczas rywalizacji zawodników i zawodniczek tego dnia nie zabrakło.

W kategorii Dziewczynka pierwsze w karierze złote krążki wywalczyła Olivia Brenkus z klubu ZKN Sokół Zagórz, która dwukrotnie pewnie triumfowała w zawodach. – Przed zawodami byłam pewna siebie. Myślałam, że mam jakieś szanse, aby powalczyć w końcu o to pierwsze miejsce. Nie byłoby to możliwe bez trenera Michała Milczanowskiego, z którym ostatnio intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby te skoki były coraz lepsze – przyznaje reprezentantka klubu z Zagórza. – Wszystkie moje skoki były dzisiaj dobre, aczkolwiek pojawiły się błędy, które muszę wyeliminować i nad tym skupię się przed kolejnymi zawodami. Wybicie na progu jest w odpowiednim kierunku, jednak błędem jest to, że krzyżuję narty zaraz po wybiciu, a ręce nie są blisko ciała. Zdecydowanie najwięcej radości dał mi dzisiaj ten ostatni skok – podsumowuje Olivia Brenkus.

LOTOSCupSzczyrk2020 fot.AnnaKarczewska 1 300x200 - Zainaugurowaliśmy III letnią edycję LOTOS Cup 2020. Brenkus i Wantulok wygrywają
LOTOS Cup – Szczyrk 2020 (fot. Anna Karczewska / PZN)

Dwa razy na najwyższy stopnień podium wśród Chłopców wskoczył Kacper Wantulok z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. – Jestem zadowolony z tego dnia, bo wszystkie moje skoki były dobre, a bieg również był fajny. Nie wygrałem w kombinacji, ale znów stanąłem na podium. Po prostu dzisiaj rywale byli mocniejsi na trasie biegu ode mnie – przyznaje Wantulok. – Wiedziałem, że jestem w dobrej dyspozycji, ale nie spodziewałem się aż dwóch zwycięstw. Jednak tuż po konkursie czułem, że wygrałem, bo z takimi skokami nie mogło być inaczej. Najwięcej radości dal mi ostatni skok, podczas którego uzyskałem 43,5 metra – dodaje. – Wciąż pojawiają się błędy, nad którymi pracuję z trenerami. Teraz muszę skupić się nad lądowaniem oraz telemarkiem, aby go lepiej zaznaczyć – podsumowuje Kacper Wantulok.  

Tuż po ceremonii wręczenia nagród najlepszym skoczkom i skoczkiniom III letniej edycji LOTOS Cup w Szczyrku odbył się bieg do kombinacji norweskiej. W kategorii Dziewczynka wygrała Łucja Słowik z zakopiańskiego AZS-u, która na finiszu pokonała Olivię Brenkus. – Ciężko było mi na finiszu, bo nie mogłam złapać oddechu na ostatnich metrach. Ostatecznie jest drugie miejsce i z tego również się cieszę – przyznaje Brenkus, która na ostatnich metrach przegrała walkę o trzeci tego dnia złoty medal.  

LOTOSCupSzczyrk2020 fot.AnnaKarczewska2 300x200 - Zainaugurowaliśmy III letnią edycję LOTOS Cup 2020. Brenkus i Wantulok wygrywają
LOTOS Cup – Szczyrk 2020 (fot. Anna Karczewska / PZN)

W rywalizacji Chłopców triumfował Filip Filipiec, reprezentujący barwy KS Eve-nement Zakopane. Podopieczny Andrzeja Zaryckiego i Krzysztofa Miętusa na trasę biegu wyruszał jako siódmy, jednak dzięki znakomitej walce na dystansie 1 km jako pierwszy przekroczył linię mety i mógł cieszyć się z pierwszego w karierze złota. – Czuję ogromną radość – mówił tuż po biegu Filip Filipiec. – Zwycięstwo było dla mnie wielkim zaskoczeniem – dodaje. – Od początku startu próbowałem biec jak najszybciej, a na ostatnich 300 metrach dałem z siebie wszystko. Po przekroczeniu linii mety czułem wielką radość, ale też wielkie zmęczenie. Na początku nie dochodziło to do mnie, że wygrałem – przyznaje Filipiec. – Cały ten dzień w Szczyrku był dla mnie bardzo dobry. Jestem zadowolony z każdego skoku oraz z tego biegu, mimo iż mam tam jeszcze sporo rzeczy do poprawy. Skoki sprawiały mi dzisiaj radość, a największą czułem podczas pierwszej serii drugiego konkursu. Uzyskałem wtedy 38,5 metra. W skoku do kombinacji norweskiej również dobrze się spisałem. Wiedziałem, że mam dobrą pozycję do ataku, więc z dużą nadzieje przystąpiłem do biegu – podsumowuje najlepszy dwuboista.

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

 

Medaliści i medalistki pierwszego konkursu skoków narciarskich na HS-44

Dziewczynka

 1. Olivia Brenkus (41,0 / 40,0 m / 219,7 pkt) – ZKN Sokół Zagórz
 2. Łucja Słowik (38,0 / 37,5 m / 207,1 pkt) – AZS Zakopane
 3. Amelia Polanowska (39,5 / 36,0 m / 205,6 pkt) – AZS Zakopane

Chłopiec

 1. Kacper Wantulok (41,5 / 43,0 m / 231,9 pkt) – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Mateusz Ustupski (40,0 / 42,0 m / 227,4 pkt) – KS Rutkow-SKI
 3. Michal Valach (39,5 / 40,0 m / 219,4 pkt) – SKL BB / Słowacja

 

Medaliści i medalistki drugiego konkursu skoków narciarskich na HS-44

Dziewczynka

 1. Olivia Brenkus (41,5 / 42,5 m / 230,8 pkt) – ZKN Sokół Zagórz
 2. Łucja Słowik (39,5 / 40,0 m / 221,9 pkt) – AZS Zakopane
 3. Amelia Polanowska (38,5 / 40,5 m / 218,8 pkt) – AZS Zakopane

Chłopiec

 1. Kacper Wantulok (42,5 / 43,5 m / 237,2 pkt) – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Mateusz Ustupski (40,0 / 41,0 m / 227,2 pkt) – KS Rutkow-SKI
 3. Michal Valach (40,5 / 38,0 m / 213,7 pkt) – SKL BB / Słowacja

 

Medaliści i medalistki zawodów w kombinacji norweskiej

Dziewczynka

 1. Łucja Słowik – AZS Zakopane
 2. Olivia Brenkus – ZKN Sokół Zagórz
 3. Amelia Polanowska – AZS Zakopane

Chłopiec

 1. Filip Filipiec – KS Eve-nement Zakopane
 2. Michal Valach – SKL BB
 3. Kacper Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Pełne wyniki wszystkich kategorii >>>

 

W piątek na kompleksie Skalite im Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozegrane zostaną pierwsze konkursy skoków narciarskich na obiektach HS-77 i HS-104. Tradycyjnie już uczestnicy Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza będą rywalizowali tego dnia o medale w siedmiu kategoriach wiekowych. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 10:00.

 

Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz