You are currently viewing Z kibicami czy bez? Oberstdorf szykuje się do inauguracji Turnieju Czterech Skoczni
Ceremonia otwarcia konkursu skoków w Oberstdorfie (fot. Julia Piątkowska)

Z kibicami czy bez? Oberstdorf szykuje się do inauguracji Turnieju Czterech Skoczni

Nieco ponad trzy miesiące dzielą nas od inauguracji 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Jedna z najbardziej prestiżowych imprez w świecie skoków narciarskich będzie wyglądać jednak inaczej niż zwykle. Wszystko za sprawą liczby kibiców mogących oglądać zawody.

 

W związku z trwającą pandemią koronawirusa i obostrzeniami obowiązującymi w Bawarii, trybuny na wydarzeniach sportowych nie mogą być w pełni zapełniane. Na ten moment na zawody w Oberstdorfie mogłoby zostać wpuszczonych zaledwie 2500 fanów, czyli zaledwie 10 procent pojemności kompleksu Audi Arena. – Priorytetem jest zdrowie wszystkich zaangażowanych osób, niezależnie od tego, czy są to sportowcy, opiekunowie czy widzowie. Zapewnimy to we wszystkich czterech miastach w najlepszy możliwy sposób – mówi prezydent TCS Johann Pichler. Jeśli jednak sytuacja epidemiologiczna znacznie się pogorszy, a ograniczenia zostaną zaostrzone, konkursy odbędą się bez udziału kibiców. Organizatorzy niemieckiej części turnieju informują, że w takiej sytuacji zwrócą wszystkim pieniądze za zakupione wcześniej bilety. 

Mimo niepewnej sytuacji związanej z obostrzeniami, Turniej Czterech Skoczni jest imprezą, która bez względu na wszystko pozostanie w oryginalnym lub nieco zmienionym kalendarzu na sezon 2020/2021. Przygotowania we wszystkich miejscowościach, które co roku goszczą prestiżowy Vierschanzentournee odbywają się zgodnie z planem. Komitety organizacyjne zapewniają, że niezależnie od tego czy kibice pojawią się na skoczni czy nie, są gotowe do przeprowadzenia zawodów zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi. – Niemiecki Związek Narciarski i miejscowy oddział sanepidu już planują obszerną koncepcję reżimu sanitarnego, aby zapewnić bezpieczny pobyt wszystkim zaangażowanym w organizację – czytamy na stronie imprezy.

Przypomnijmy, że konkurs inaugurujący 69. Turniej Czterech Skoczni odbędzie się na Schattenbergschanze (K-120 / HS-137) 29 grudnia. Dzień wcześniej odbędą się tak kwalifikacje. Bilety na zawody w Oberstdorfie mają być dostępne w sprzedaży od 1 października.

 

Weronika Brodowska,
źródło: skispringen.com / vierschanzentournee.com

 

Dodaj komentarz