You are currently viewing Mistrzostwa Świata Juniorów Zakopane 2021 odwołane!
Kompleks Średniej Krokwi zimą (fot. Bartosz Leja)

Mistrzostwa Świata Juniorów Zakopane 2021 odwołane!

Mimo, że tego lata udało się sprawnie przeprowadzić zawody Grand Prix i Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, czarne chmury zbierają się nad Mistrzostwami Świata Juniorów, które miały się odbyć na przełomie stycznia i lutego 2021 roku. Miały, ponieważ jak poinformował Polski Związek Narciarski, impreza została odwołana.

 

"Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego na ostatnim posiedzeniu podjął decyzję o odwołaniu w sezonie 2020-2021 Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym, które miały odbyć się w Zakopanem. PZN pozostaje w kontakcie z Międzynarodową Federacją Narciarską w temacie ustalenia ewentualnego terminu rozegrania mistrzostw. Więcej szczegółów podamy wkrótce" - czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

Przypomnijmy, że rywalizacja w światowym czempionacie w narciarskich konkurencjach klasycznych miała się odbyć w Zakopanem w dniach 30 stycznia - 7 lutego 2021 roku. Na Średniej Krokwi, która aktualnie wciąż jest modernizowana, miały się odbyć konkursy skoków. Dodajmy, że obiekt wcześniej posiadający wymiary K-85 i HS-94 zostanie zwiększony i dostosowany do współczesnych standardów, a jego punkt konstrukcyjny przesunie się na 95. metr. Mimo tego, że remonty wciąż trwają i można by się zastanawiać, czy uda się je zakończyć przed zimą, to nie kwestia prac na skoczniach odegrała najważniejszą rolę w kwestii odwołania mistrzostw.

Na decyzji Zarządu PZN najbardziej miała zaważyć sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Polsce. Rosnące liczby zarażeń nie napawają optymizmem, ponadto zgodnie z obecnymi wytycznymi, trybuny kompleksu Średniej Krokwi nie mogłyby być wypełnione w całości, a na tym w dużej mierze z pewnością zależało organizatorom zmagań. Przede wszystkim jednak obawy związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 zaważyły na podjętej decyzji.

Nie wiadomo jeszcze w jakim terminie mogłyby się odbyć MŚJ w Zakopanem. O tym Polski Związek Narciarski z pewnością będzie dyskutował z przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. W grę może wchodzi jeszcze 2021 rok, a konkretnie początek zimowego sezonu 2021/2022, lub też całkowite przełożenie zmagań na początek 2022 roku.

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz