You are currently viewing Przed nami ostatnia tego lata edycja LOTOS Cup 2020
LOTOS Cup Szczyrk 2020 (fot. Anna Karczewska)

Przed nami ostatnia tego lata edycja LOTOS Cup 2020

W najbliższy czwartek uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” rozpoczną rywalizację w ostatniej tego lata edycji zawodów LOTOS Cup 2020. Po raz kolejny walka o medale toczyć się będzie w Beskidach, gdzie arenami zmagań będzie kompleks Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku oraz trasy biegowe w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.

 

Finałową edycję rozpocznie rywalizacja dwuboistów w biegu do kombinacji norweskiej, który w czwartkowe popołudnie odbędzie się w Jasienicy. Tego dnia uczestnicy będą walczyli w czterech najstarszych kategoriach wiekowych: Open, Junior Młodszy, Młodzik oraz Chłopiec Starszy. Na starcie zawodów nie zabraknie czołowych polskich kombinatorów norweskich z Kadry Narodowej Młodzieżowej.

W piątek i w sobotę na obiektach HS-77 oraz HS-104 w Szczyrku rozegrane zostaną dwa ostatnie konkursy skokach narciarskich w kategoriach: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka, Kobiety, Junior Młodszy, Junior i Senior. W zawodach tych wystartują podopieczne Łukasza Kruczka z Kadry Narodowej Kobiet, a także skoczkowie Zbigniewa Klimowskiego z Kadry Narodowej Młodzieżowej.

Walkę o medale w IV letniej edycji LOTOS Cup zakończą najmłodsi uczestnicy Programu z kategorii Dziewczynka i Chłopiec, którzy w niedzielę będą rywalizowali w dwóch konkursach skoków narciarskich oraz w biegu do kombinacji norweskiej.

W trzech dotychczasowych edycjach bezkonkurencyjni na skoczni byli Kacper Tomasiak z klubu LKS Klimczok Bystra, który wygrał wszystkie sześć konkursów w kategorii Chłopiec Starszy oraz Jarosław Krzak, reprezentujący barwy klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, który zgarnął sześć złotych medali wśród Seniorów. W kombinacji norweskiej najwięcej zwycięstw zapisali na swoim koncie Andrzej Waliczek (Młodzik) i Amelia Polanowska (Dziewczynka), którzy dwukrotnie triumfowali tego lata.

 

Program IV letniej edycji LOTOS Cup 2020
Jasienica / Szczyrk, 01-04.10.2020

01.10.2020, czwartek

  • 15:00 – mass-start (bieg do kombinacji)

02.10.2020, piątek

  • 10:00 – seria próbna HS-104: Kobiety, Junior Młodszy, Junior, Senior; 2 serie konkursowe ceremonia dekoracji
  • 13:00 – seria próbna HS-77: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka; 2 serie konkursowe ceremonia dekoracji

03.10.2020, sobota

  • 09:00 – 2 serie konkursowe HS-104: Kobiety, Junior Młodszy, Junior, Senior; skok do kombinacji norweskiej:  Junior Młodszy + Kobiety, Open; ceremonia dekoracji
  • 12:00 – 2 serie konkursowe HS-77: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka; skok do kombinacji norweskiej: Chłopiec Starszy, Młodzik + Młodziczka; ceremonia dekoracji

04.10.2020, niedziela

  • 09:30 – seria próbna HS-44: Chłopiec, Dziewczęta; 2 serie konkursowe –1 konkurs / 2 seria liczona jako skok do KN; 2 serie konkursowe – 2 konkurs; ceremonia dekoracji
  • bieg do KN – godzinę po zakończeniu ceremonii dekoracji bieg na deptaku przy Żylicy, pętla 1 km; ceremonia dekoracji

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

 

Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz