You are currently viewing LOTOS Cup 2020: To już jest koniec letniej rywalizacji

LOTOS Cup 2020: To już jest koniec letniej rywalizacji

W niedzielę, 4 października 2020 roku w Szczyrku najmłodsi uczestnicy zawodów LOTOS Cup zakończyli rywalizację w tegorocznej letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”.  Ostatniego dnia zmagań rozegrany został konkurs skoków narciarskich na obiekcie HS-44, a także bieg do kombinacji norweskiej w dwóch kategoriach wiekowych: Chłopiec i Dziewczynka.

 

LOTOSCupSzczyrk2020 fot.AnnaKarczewskaPZN2 300x200 - LOTOS Cup 2020: To już jest koniec letniej rywalizacji
LOTOS Cup Szczyrk 2020 (fot. Anna Karczewska)

Za nami słoneczny, ale bardzo wietrzny konkurs na Skalitem, który zakończył zmagania w czwartej i ostatniej tego lata edycji LOTOS Cup 2020. Tego dnia najmłodsi uczestnicy Programu walczyli o medale w konkursie skoków narciarskich oraz w zawodach w kombinacji norweskiej. Niestety z powodu zbyt silnego wiatru jury zawodów podjęło decyzję o odwołaniu drugiego konkursu na skoczni HS-44. Na starcie jedynych tego dnia zawodów w skokach narciarskich zobaczyliśmy 15 skoczkiń oraz 66 skoczków.

Rywalizację Chłopców zdominowali reprezentanci Klubu Sportowego Chochołów. Na skoczni triumfował Marcin Bobak, natomiast w kombinacji norweskiej zwyciężył Bartłomiej Czech. Zarówna dla Bobaka, jak i Czecha ten dzień był wyjątkowym, bowiem Ci zawodnicy odnieśli swoje pierwsze w karierze zwycięstwa w konkursach LOTOS Cup. – Jestem bardzo zaskoczony moim zwycięstwem, ale również bardzo szczęśliwy – mówi z uśmiechem na twarzy Bartłomiej Czech.

LOTOSCupSzczyrk2020 fot.AnnaKarczewskaPZN3 300x200 - LOTOS Cup 2020: To już jest koniec letniej rywalizacji
LOTOS Cup Szczyrk 2020 (fot. Anna Karczewska)

– To był naprawdę bardzo udany dla mnie dzień. Jeszcze nigdy tutaj w Szczyrku nie zająłem tak wysokiego miejsca w konkursie skoków, natomiast w biegu do kombinacji norweskiej dałem z siebie wszystko i mogłem cieszyć się z wygranej. Podczas biegu robiłem większe kroki niż moi rywale i to na pewno dało mi przewagę – dodaje. – Mimo dobrych skoków błędy się pojawiły. Przede wszystkim za bardzo wybijałem się do góry, a nogi nie były prowadzone równo. Najwięcej radości dał mi ten ostatni skok, który również był skokiem do kombinacji norweskiej – podsumowuje Czech.  

Złoty medal w konkursie skoków w kategorii Dziewczynka zdobyła Olivia Brenkus z klubu ZKN Sokół Zagórz, natomiast w dwuboju na najwyższym stopniu podium stanęła Amelia Polanowska z zakopiańskiego AZS-u. – Jestem bardzo zadowolona z kolejnego tego lata zwycięstwa. Od ostatnich zawodów nie miałam możliwości wykonania zbyt wielu treningów, tym bardziej się cieszę z mojej dzisiejszej dyspozycji – wyjaśnia Olivia Brenkus. – Obydwa skoki konkursowe dały mi tyle samo radości, bo w każdym z nich uzyskałam taką samą odległość. Technicznie te skoki były podobne i w każdym z nich niestety miałam problem z lądowaniem – dodaje. – Mimo iż jest to mała skocznia, to ten wiatr był odczuwalny. Ja natomiast poradziłam sobie z nim i dobrze wykorzystałam te podmuchy – podsumowuje Brenkus.

 

Medaliści i medalistki konkursu skoków narciarskich

Chłopiec (HS-44)

 1. Marcin Bobak – KS Chochołów (38,5 / 41,5 m / 220,0 pkt)
 2. Piotr Bobak – KS Eve-nement Zakopane (38,0 / 40,0 m / 218,1 pkt)
 3. Kacper Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (41,5 / 36,5 m / 213,1 pkt)

Dziewczynka (HS-44)

 1. Olivia Brenkus -ZKN Sokół Zagórz (41,5 / 41,5 m / 228,6 pkt)
 2. Amelia Polanowska – AZS Zakopane (39,0 / 40,5 m / 221,9 pkt)
 3. Łucja Słowik – AZS Zakopane (38,5 / 40,0 m / 221,2 pkt)

Pełne wyniki zmagań >>>

 

Medaliści i medalistki zawodów w kombinacji norweskiej

Chłopiec

 1. Bartłomiej Czech – KS Chochołów
 2. Adam Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Piotr Bobak – KS Eve-nement Zakopane

Dziewczynka

 1. Amelia Polanowska – AZS Zakopane
 2. Łucja Słowik – AZS Zakopane
 3. Olivia Brenkus -ZKN Sokół Zagórz

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

 

Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz