You are currently viewing Znamy program Mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej
Skocznie w Szczyrku (fot. Bartosz Leja)

Znamy program Mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej

Sezon letni dobiega końca. Ostatnimi tego lata zawodami będą Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej, które 17 i 18 października rozegrane zostaną w Beskidach. Areną zmagań skoczków narciarskich będzie obiekt HS-104 w Szczyrku Skalitem, natomiast bieg do kombinacji norweskiej odbędzie się na trasach w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.

 

Mistrzostwa Polski w Szczyrku zakończą rywalizację w zawodach krajowych w sezonie letnim. Na starcie mistrzostw zobaczymy najlepszych polskich skoków narciarskich oraz kombinatorów norweskich. Rywalizacja w krajowym czempionacie podzielona została na dwa dni. W sobotę, 17 października rozegrane zostaną zawody indywidualne kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich oraz kombinatorów norweskiej, a w niedzielę czeka nas walka o medale w konkursie drużynowym w skokach narciarskich.

Zarówno konkurs indywidualny, jak i drużynowy skokach narciarskich mężczyzn będzie transmitowany przez Telewizję Polską i zawody te będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport.

Tytułów mistrzowskich na Skalitem bronić będzie Kinga Rajda z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk oraz Piotr Żyła z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Przed rokiem na drugim stopniu podium stanęli Kamil Stoch z KS Eve-nement Zakopane i Joanna Szwab z zakopiańskiego AZS-u. Natomiast brązowe medale wywalczyli Stefan Hula z KS Eve-nement Zakopane i Nicole Konderla z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Drużynowymi mistrzami Polski zostali reprezentanci zakopiańskiego AZS-u w składzie: Maciej Kot, Andrzej Stękała, Mateusz Gruszka i Krzysztof Leja. Srebrne medale zdobyli zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w składzie: Tomasz Pilch, Szymon Jojko, Bartosz Czyż i Artur Kukuła. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli skoczkowie TS Wisły Zakopane: Dawid Kubacki, Adam Niżnik, Klemens Murańka i Dawid Jarząbek.

Przed rokiem mistrzem Polski w kombinacji norweskiej został Adam Cieślar z KS AZS AWF Katowice. Tytuł wicemistrzowski wywalczył wówczas jego klubowy kolega Szczepan Kupczak (aktualnie reprezentuje barwy klubu SSR LZS Sokół Szczyrk), a brązowy medal zdobył Paweł Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice.

 

Program Mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej
Szczyrk / Jasienica, 17-18.10.2020

17.10.2020, sobota – zawody indywidualne

  • 10:00 – seria próbna Kobiet; seria próbna Seniorów – kombinacja norweska
  • 10:30 – I seria konkursowa Kobiet; seria konkursowa do kombinacji norweskiej; seria finałowa Kobiet; ceremonia dekoracji za Mistrzostwa Polski Kobiet
  • 15:00 – bieg do kombinacji norweskiej na dystansie 10 km
  • 18:00 – trening oficjalny Seniorów – skoki narciarskie
  • 19:00 – kwalifikacje
  • 20:15 – I seria konkursowa Seniorów; seria finałowa; ceremonia dekoracji

18.10.2020, niedziela – konkurs drużynowy

  • 10:00 – seria próbna
  • 11:00 – I seria konkursowa; seria finałowa; ceremonia dekoracji

 

Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz