You are currently viewing Puchar Świata w Engelbergu odbędzie się przy pustych trybunach
Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu (fot. Anna Szczepankiewicz)

Puchar Świata w Engelbergu odbędzie się przy pustych trybunach

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa, Puchar Świata w Engelbergu odbędzie się bez udziału kibiców. To po fińskiej Ruce kolejna (i najpewniej nie ostatnia) miejscowość, w której zmagania elity zostaną rozegrane przy pustych trybunach.

 

Mimo, że zawody Pucharu Świata w Engelbergu odbędą się w dniach 18-20 grudnia, już dziś wiadomo, że na Gross-Titlis-Schanze (K-125 / HS-140) nie zobaczymy kibiców. Taką decyzję podjął Szwajcarski Związek Narciarski po rozmowach z komitetem organizacyjnym zawodów.  Wiadomo również, że nie będzie publicznych ceremonii wręczania nagród, ani losowania numerów startowych.

Szwajcarski Związek Narciarski podjął taką decyzję aby ograniczyć rozpowszechnianie się wirusa SARS-CoV-2 oraz zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom, trenerom oraz sędziom. Organizatorzy są jednak dobrej myśli i mają nadzieję, że w kolejnym sezonie będą mogli powitać kibiców.

Dodajmy, że wcześniej taką samą decyzję podjęli Finowie, którzy będą gościć najlepszych skoczków świata w Ruce w dniach 27-29 listopada. Tam również kibice ze względów bezpieczeństwa nie pojawią się na trybunach. 3 listopada zostanie też podjęta ostateczna decyzja w kwestii udziału kibiców w zawodach Pucharu Świata w Wiśle Malince (20-22 listopada). Najprawdopodobniej jednak zgodnie z aktualnymi decyzjami rządu, które mówią o zakazie udziału publiczności w imprezach sportowych, także i wówczas pandemia da się we znaki na tyle, że kibice na skocznię im. Adama Małysza nie wejdą.

 

Magdalena Ostrowska,
źródło: weltcup-engelberg.ch
zdjęcie: skocznia w Engelbergu (fot. Anna Szczepankiewicz)

 

Dodaj komentarz