You are currently viewing Gianina Ernst ogłosiła zakończenie sportowej kariery!
Gianina Ernst (fot. Julia Piątkowska)

Gianina Ernst ogłosiła zakończenie sportowej kariery!

Gianina Ernst po dwunastu latach przygody ze skokami narciarskimi i kilku poważnych kontuzjach, zdecydowała się ostatecznie odwiesić narty na kołek. 21-letnia zawodniczka reprezentująca Niemcy podzieliła się swoją decyzją z kibicami za pośrednictwem Instagrama.

 

Żegnam się z życiem zawodowego sportowca i pasją, która towarzyszyła mi od wczesnego dzieciństwa. Ze względu na długą historię moich kontuzji, nie mogę już wrócić na skocznię narciarską – rozpoczyna swój wpis Ernst. Niemka dwa razy w trakcie swojej kariery zerwała więzadło krzyżowe, a od zeszłorocznego urazu, którego nabawiła się w trakcie zgrupowania w Garmisch-Partenkirchen, nie powróciła na skocznię. Swój ostatni międzynarodowy start zanotowała w norweskim Notodden, 14 grudnia 2018 roku. To właśnie wtedy przydarzył jej się feralny upadek, który zaczął jej zdrowotne problemy.

Zawodniczka zdradziła, że po zakończeniu kariery rozpocznie naukę na uniwersytecie w Zurychu. – Teraz czekam na nowe wyzwania i na rozpoczęcie studiów psychologicznych w Zurychu – Gianina Ernst nie zaprzecza, że po ukończeniu szkoły może powrócić do pracy związanej ze skokami narciarskimi. – Kto wie, może pewnego dnia wrócę do sportu i będę wspierać skoczków swoim wykształceniem i doświadczeniem.

Reprezentantka klubu SC Oberstdorf poza dwoma złotymi medalami wywalczonymi w drużynie na Mistrzostwach Świata Juniorów, może pochwalić się jednym, ale za to kompletnie niespodziewanym i sensacyjnym podium w Pucharze Świata. Ernst swój debiut w zawodach najwyższej rangi w Lillehammer w 2013 roku, zakończyła na drugim miejscu. Do „czołowej dziesiątki” pierwszoligowych konkursów wskakiwała jeszcze trzy razy. Najwyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znalazła się na 23.miejscu w sezonie 2017/2018. Na swoim koncie ma także start w igrzyskach olimpijski w Soczi w 2014 roku, gdzie zajęła 28. lokatę.

 

Weronika Brodowska,
źródło: skispringen.com / instagram.com
zdjęcie główne: Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz