You are currently viewing Lekarz rosyjskich skoczków ma koronawirusa. „Nosiłem maseczkę i rękawiczki. Mimo tego mam wirusa”
Rosyjski sztab szkoleniowy (Szeremietiew, Plechov, Zubkow), fot. FIS Ski Jumping Chaikovsky

Lekarz rosyjskich skoczków ma koronawirusa. „Nosiłem maseczkę i rękawiczki. Mimo tego mam wirusa”

Komplikuje się sytuacja rosyjskiej reprezentacji skoczków narciarskich. Dzisiaj lekarz główny kadry Sbornej poinformował, że zaraził się wirusem SARS-CoV-2. Cała rosyjska drużyna będzie musiała w najbliższym czasie przejść testy na obecność koronawirusa, aby móc wystartować w pierwszych etapach zimowego sezonu. 

 

Lekarz rosyjskiej kadry skoczków Siergiej Szeremietiew, który od lat towarzyszy reprezentacji Sbornej we wszystkich pucharowych lokalizacjach potwierdził, że został zarażony koronawirusem. „Trzymałem się. Wszystko wykonywałem prawidłowo, nosiłem maseczkę ochronną i rękawiczki. Mimo tego… mam pozytywny wynik testu i czeka mnie leczenie. Dbajcie o siebie” – napisał na swoim profilu na Instagramie postawny 56-latek.

Szeremietiew jako członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Rosji dbający o stan zdrowia kadrowiczów, siłą rzeczy często ma kontakt z podopiecznymi trenera Jewgienija Plechowa. Istnieje zatem ryzyko, że zawodnicy Sbornej również mogli nabyć groźną infekcję. Dlatego też najprawdopodobniej w najbliższych dniach zostaną oni również poddani badaniom na obecność wirusa.

Warto przypomnieć, że w rozgrywanych przed tygodniem letnich mistrzostwach Rosji na skoczniach w Krasnej Polanie, nie wzięli udziału najmocniejsi skoczkowie Sbornej. Zostało to podyktowane właśnie względami bezpieczeństwa, aby zawodnicy, którzy szykują się do zimowego sezonu Pucharu Świata nie byli narażeni na niepotrzebne ryzyko. Rosyjscy skoczkowie tego lata nie mieli okazji wystartować w żadnych międzynarodowych zawodach FIS. Było to związane również z obostrzeniami w podróżowaniu, z którymi musieli liczyć się Rosjanie. Ich udział w zawodach inauguracyjnych zawodach narciarskiej elity w Wiśle (20-22 listopada) staj więc pod jeszcze większym znakiem zapytania.

Dodajmy, że do tej pory w narciarskim środowisku informowaliśmy o przypadkach koronawirusa u Adama Małysza, Filipa Sakali, Killiana Peiera oraz Andreasa Schulera. Niestety w na początku kwietnia dotarła do nas informacja, że walkę z wirusem COVID-19 przegrał były lekarz fińskiej kadry skoczków, 64-letni Juha Venalainen.

 

Bartosz Leja,
źródło: informacja własna / Instagram
zdjęcie główne: Rosyjski sztab szkoleniowy (Szeremietiew, Plechow, Zubkow), fot. FIS Ski Jumping Chaikovsky

 

Dodaj komentarz