You are currently viewing Bilety na Puchar Świata w Zakopanem 2021 już w sprzedaży!
Puchar Świata w Zakopanem w 2020 roku (fot. Anna Trybuś)

Bilety na Puchar Świata w Zakopanem 2021 już w sprzedaży!

Mamy dobrą informację dla kibiców, którzy mają w planach kibicowanie narciarskiej elicie podczas Pucharu Świata w Zakopanem. Do sprzedaży trafiły właśnie bilety na wielkie sportowe święto w stolicy polskich Tatr. Jak już wcześniej informowaliśmy, fani skoków muszą się jednak liczyć z większymi wydatkami na wejściówki na Wielką Krokiew.

 

Zawody Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się w dniach 15-17 stycznia 2021 roku. W piątek skoczkowie zmierzą się w kwalifikacjach, w sobotę powalczą w konkursie drużynowym, a w niedzielę przystąpią do narciarskiej batalii w rywalizacji indywidualnej.

Zgodnie z aktualnymi decyzjami polskiego rządu, imprezy sportowe mogą być rozgrywane jedynie bez udziału publiczności. Taki los czeka też najprawdopodobniej inauguracyjne zawody w Wiśle, w dniach 20-22 listopada. Organizatorzy zakopiańskiego PŚ liczą jednak na to, że do stycznia sytuacja ulegnie poprawie i właśnie przekazali do sprzedaży bilety na konkursy na Wielkiej Krokwi. Można je zakupić TUTAJ >>>

Warto podkreślić, że każda wejściówka będzie imienna, co ma ułatwić weryfikację osób pojawiających się na trybunach choćby w przypadku wystąpienia przypadków zarażeń koronawirusem. Ponadto komitet organizacyjny zdaje sobie sprawę z ewentualności przedłużenia zakazu udziału publiczności w imprezach sportowych, co wiązałoby się ze zwrotem pieniędzy dla nabywców wejściówek.

Zaskakujące dla kibiców mógł się okazać znaczny wzrost cen biletów na zawody w Zakopanem. Obecność na piątkowych kwalifikacjach wiąże się z wydatkiem 100 złotych. W każdym dniu konkursowym (w sobotę rywalizacja drużynowa, w niedzielę drużynowa), kibice muszą jeszcze głębiej sięgnąć do kieszeni. Wejściówki na sektory stojące, zarówno na górze jak i na dole skoczni będą się wiązały z wydatkiem 200-250 złotych. Miejsca siedzące w sektorze T to koszt 450 złotych na każdy dzień imprezy. Tradycyjnie największy, 750 złotowy wydatek, będzie się wiązał z obecnością w sektorze P, na którym poza miejscami siedzącymi będzie można skorzystać z cateringu.

 

Ceny biletów na zawody PŚ w Zakopanem:

 • 15 stycznia 2020 r. – kwalifikacje
  • 100 zł
 • 16 i 17 stycznia 2020 r. – konkursy
  • sektory A i B (trybuny stojące na górze skoczni) – 250 zł
  • sektory C i D (trybuny stojące na dole skoczni) – 200 zł
  • sektor T (trybuny siedzące nienumerowane) – 450 zł
  • sektor P (trybuny siedzące nienumerowane z cateringiem) – 750 zł

 

Bartosz Leja,
źródło: shop-tzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz