You are currently viewing Zima zawitała do Finlandii. Skocznie w Ruce i Rovaniemi już pokryte śniegiem [WIDEO]
Skocznia Rukatunturi (fot. Niklas Turku)

Zima zawitała do Finlandii. Skocznie w Ruce i Rovaniemi już pokryte śniegiem [WIDEO]

Podczas gdy większość pucharowych lokalizacji czeka jeszcze na zimowe warunki, w fińskiej Ruce śnieg już spowił skocznię Rukatunturi. Biały puch widnieje już także na skoczniach w Rovaniemi, a obiekty Ounasvaara powinny być przygotowane do oddania pierwszych prób w pierwszy weekend listopada.

 

Rovaniemi Ounasvaara pazdziernik2020 fot.JukkaYlipulli 300x200 - Zima zawitała do Finlandii. Skocznie w Ruce i Rovaniemi już pokryte śniegiem [WIDEO]
Tak dziś wyglądają skocznie w Rovaniemi (fot. Jukka Ylipulli)

Ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne, to właśnie skocznie w Finlandii bywają często najszybciej przygotowane do skoków w całkowicie zimowych warunkach. Podobnie będzie także w tym roku. W związku z tym, że to właśnie na Rukatunturi (K-120 / HS-142) nieopodal Kuusamo już w dniach 27-29 listopada zagoszczą zawody Pucharu Świata, warto zerknąć na sytuację właśnie w tym narciarskim ośrodku.

Jak już wcześniej informowaliśmy, komitet organizacyjny zawodów w Ruce zdecydował, że zawody odbędą się tam bez udziału publiczności. Postanowienie to wiąże się się oczywiście z zagrożeniem spowodowanym pandemią koronawirusa. Kibice na trybuny Rukatunturi nie wejdą, jednak już znalazł się tam śnieg. Aktualnie panuje tam prawdziwie zimowa aura, temperatura spadła kilka stopni Celsjusza poniżej zera, ponadto przez cały tydzień zapowiadane są opady białego puchu. Dzięki temu włodarze skoczni nie powinni mieć żadnych problemów z odpowiednim jej przygotowaniem do skoków już w najbliższych dniach, a także ze zgromadzeniem wystarczającego zapasu śniegu do pokrycia zeskoku.

Jeszcze szybciej skoczkowie będą mieli możliwość poskakać w położonym kilka kilometrów na południe od północnego koła podbiegunowego Rovaniemi. W miejscowości znanej w dużej mierze z jej najsłynniejszego mieszkańca, Świętego Mikołaja, także zawitały prawdziwie zimowe warunki. Śnieg pokrył już zeskoki kompleksu skoczni Ounasvaara (K-64 i K-90). Jak powiedział nam jeden z włodarzy tamtejszych obiektów Jukka Ylipulli, w planach jest rozpoczęcie treningowych prób już w pierwszym weekendzie listopada. W ciągu najbliższych dni także i tam temperatura spadnie poniżej zera, spodziewane są także opadu śniegu.

Mimo, że w tym regionie Finlandii liczba zarażeń wirusem SARS-CoV-2 nie jest niepokojąca, działacze nie planują rozgrywania tradycyjnego konkursu, który corocznie odbywał się jeszcze przed rozpoczęciem zimowego Pucharu Świata. Z zimowych warunków w Rovaniemi skorzystają więc przede wszystkim reprezentanci Suomi. W planach są za to krajowe zmagania na skoczni HS-80 (K-73) w położonej kilkadziesiąt kilometrów od Ruki miejscowości Taivalkoski.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Winter in #Rovaniemi 😍❄️🎿 📽️ Jukka Ylipulli #skokipolska #skokinarciarskie #mäkihyppy #suomi #winterishere #zima2020 #skijumpingfamily #snowisfalling

Post udostępniony przez SkokiPolska.pl (@skokipolska)

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Dodaj komentarz