You are currently viewing Puchar Świata kobiet w japońskim Zao będzie odwołany! Co z zawodami w Sapporo?
Skocznia HS-102 w japońskim Zao (fot. Renata Nadarkiewicz)

Puchar Świata kobiet w japońskim Zao będzie odwołany! Co z zawodami w Sapporo?

Potwierdzają się kolejne niepokojące informacje dotyczące zimowych zmagań w sezonie 2020/2021. Styczniowe zawody Pucharu Świata kobiet w japońskim Zao zostaną odwołane z powodu trudności organizacyjnych związanych z pandemią koronawirusa.

 

Konkurs w Zao odwołane

Jak powiedział nam dziennikarz japońskiej agencji prasowej Kyodo News, Shingo Ito, zaplanowane na dni 15-16 stycznia 2021 roku zawody Pucharu Świata kobiet w Zao zostaną odwołane. Informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Międzynarodową Federację Narciarską, ani władze japońskiej federacji, jednak ma to nastąpić w nadchodzących tygodniach.

Decyzja jest podyktowana trudnościami logistycznymi w pandemicznych realiach. Nie od dziś wiadomo, że dla wielu reprezentacji podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni wiąże się z całą „operacją” logistyczną, co w dzisiejszych czasach jest jeszcze bardziej utrudnione. Komitet organizacyjny w Zao twierdząc, że nie będzie w stanie sprostać niektórym wymaganiom, postanowił zrezygnować z przeprowadzenia konkursów na wyspie Honsiu. Przypomnijmy, że na normalnym obiekcie Kuraray (K-95 / HS-102) miały się odbyć dwa indywidualne i jeden drużynowy konkurs kobiet.

 

Co z Sapporo?

Jednocześnie pojawiły się spekulacje, czy zawody Pucharu Świata w innym japońskim mieście, Sapporo, również są zagrożone. Skoczkinie mają tam rywalizować w dniach 8-10 stycznia, a skoczkowie na dużym obiekcie Miyanomori pojawią się w dniach 5-7 lutego. – Komitet organizacyjny w Sapporo będzie się starał rozegrać zaplanowane konkursy – zapewnił nas Ito.

Wyprawa do Japonii to nie jedyna daleka podróż, która czeka pucharową karuzelę rywalizującą przez większość czasu w Europie. Skoczkowie i skoczkinie w innym terminach wybiorą się także do azjatyckiej części Rosji (do Niżnego Tagiłu) oraz na olimpijskie skoczni do chińskiego Zhangjiakou. Rosjanie jednak póki co zapowiedzieli, że rywalizacja u nich odbędzie się nawet z udziałem publiczności, a przedolimpijska próba w oddalonym o 200 kilometrów od Pekinu Zhangjiakou, będzie jednym z najważniejszych (poza imprezami mistrzowskimi) punktem sezonu 2020/2021.
 

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Dodaj komentarz