You are currently viewing Styczniowe konkursy PŚ Pań przeniesione do Titisee-Neustadt
Skocznia w Titisee-Neustadt (fot. Przemek Wardęga)

Styczniowe konkursy PŚ Pań przeniesione do Titisee-Neustadt

Międzynarodowa Federacja Narciarska w porozumieniu z niemieckimi działaczami, zdecydowała o tym, że zawody Pucharu Świata kobiet, które w dniach 30-31 stycznia miały się odbyć w Hinterzarten, ostatecznie zostaną rozegrane w Titisee-Neustadt. To konsekwencja problemów podczas trwającej modernizacji obiektu Rothaus-Schanze.

 

Hinterzarten Rothaus Schanze modernizacja.wrzesien2020 fot.Facebook skispringenhinterzarten 300x200 - Styczniowe konkursy PŚ Pań przeniesione do Titisee-Neustadt
Modernizacja w Hinterzarten (fot. Facebook.com/skispringenhinterzarten)

Kilka tygodni temu na jaw wyszły problemy techniczne na terenie placu budowy w Hinterzarten. Błąd został zgłoszony przez biuro architektoniczne przewodniczącemu komitetu organizacyjnego oraz lokalnym władzom. Okazało się, że pojawiły się znaczne różnice w wymiarach konstrukcji stalowej łączącej się z klatką schodową. Taka wada uniemożliwia na chwilę obecną terminowe i pomyślne zakończenie przebudowy.

A zakończenie modernizacji Rothaus-Schanze (HS-111) miało być niezbędne do powodzenia styczniowego Pucharu Świata kobiet. Panie miały pojawić się w Szwarcwaldzie w dniach 29-31 stycznia 2021 roku, jednak organizacyjne problemy, które pojawiły się w trakcie modernizacji spowodowały, że taki plan nie będzie możliwy do wykonania.

W związku z tym działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w porozumieniu z Niemieckim Związkiem Narciarskim podjęli się znalezienia nowej lokalizacji dla zawodów, które mają się odbyć pod koniec stycznia. Dzisiaj do informacji publicznej podano wiadomość, że dwa indywidualne żeńskie konkursy najwyższej rangi odbędą się wówczas w Titisee-Neustadt. Areną zmagań będzie duża Hochfirstschanze (K-125 / HS-142).

Przypomnijmy, że zimowy sezon PŚ kobiet rozpocznie się w dniach 4-6 grudnia w norweskim Lillehammer. Później skoczkinie udadzą się do japońskiego Sapporo (8-10 stycznia), a następnie do słoweńskiego Ljubna (22-24 stycznia). Dodajmy, że w najbliższych dniach ma zostać oficjalnie ogłoszone odwołanie konkursów PŚ w Zao (14-17 stycznia).

 

Bartosz Leja,
źródło: FIS

 

Dodaj komentarz