You are currently viewing Wojciech Fortuna ma koronawirusa! „Nie doszedłem jeszcze do siebie, muszę to przetrwać”
Wojciech Fortuna (fot. Mikołaj Szuszkiewicz)

Wojciech Fortuna ma koronawirusa! „Nie doszedłem jeszcze do siebie, muszę to przetrwać”

Złoty medalista olimpijski z 1972 roku z Sapporo, Wojciech Fortuna, ma koronawirusa! Jeden z najlepszych polskich skoczków sprzed ery Pucharu Świata przebywa obecnie na kwarantannie domowej, jednak w znacznie cięższym stanie znajduje się jego hospitalizowana żona.

 

Jak dowiedział się Andrzej Grabowski z Polskiego Radia, 68-letni były polski skoczek, który aktualnie mieszka na Suwalszczyźnie , najprawdopodobniej zaraził się wirusem SARS-CoV-2 podczas służbowej wizyty w Warszawie. – Jestem na kwarantannie, więc nie mogłem być na pogrzebie Ryśka. Żona leży w szpitalu – tłumaczy na łamach portalu polskieradio24.pl mistrz olimpijski sprzed 48 lat, wspominając zmarłego niedawno kolegę „po fachu”, jednego z najwybitniejszych polskich skoczków narciarskich lat 60., Ryszarda Witke.

Co prawda Fortuna przechodzi chorobę na tyle łagodnie, że jej przebieg pozwala na domową kwarantannę, to żona wybitnego zawodnika przebywa w poważnym stanie w szpitalu. – Ja też nie doszedłem jeszcze do siebie, więc muszę to przetrwać – przyznał 68-latek, dodając żartobliwie, że policja codziennie sprawdza, czy nie wybrał się… na piwo.

Przypomnijmy, że wcześniej na koronawirusa zachorował również znakomity były skoczek narciarski, Adam Małysz. „Orzeł z Wisły” szczęśliwie uporał się z infekcją i dość szybko wrócił do współpracy z polską kadrą skoczków. Wojciechowi Fortunie i jego małżonce również życzymy dużo zdrowia!

 

źródło: polskieradio24.pl

 

Dodaj komentarz