You are currently viewing Problemy wybitnych lotników. Słaba forma Kasaiego i niewyleczona kontuzja Fannemela
Anders Fannemel i Noriaki Kasai - czy zobaczymy ich jeszcze w Pucharze Świata? (fot. Przemek Wardęga)

Problemy wybitnych lotników. Słaba forma Kasaiego i niewyleczona kontuzja Fannemela

Zarówno Noriaki Kasai, jak i Anders Fannemel nie mogą zaliczyć minionego lata do udanych. Weteran skoków narciarskich cały czas znajduje się w słabej formie i wydaje się, że od japońskiej czołówki dzieli go coraz większa przepaść. Z kolei 29-letni Norweg nadal w pełni nie wyleczył kontuzji kolana i zdradził, że rozważa zakończenie kariery.

 

Kasai chce znowu skakać w Pucharze Świata

Noriaki Kasai Sapporo.2016.lot fot.Przemek.Wardega 300x200 - Problemy wybitnych lotników. Słaba forma Kasaiego i niewyleczona kontuzja Fannemela
Noriaki Kasai (fot. Przemek Wardęga)

48-letni Japończyk w zeszłym sezonie Pucharu Świata nie zdobył żadnych punktów do klasyfikacji generalnej, a najlepszy start zaliczył w drugoligowych zawodach w Klingenthal, gdzie zajął siódme miejsce. Kasaiego optymizmem napawać nie mogą też wyniki w rozgrywanych przed dwoma tygodniami mistrzostwach Japonii, w których zajął dziewiątą i szesnastą pozycję.

Jak podają japońskie media utytułowany skoczek nie zamierza jednak kończyć kariery i mimo słabej formy zapowiada walkę o miejsce w składzie drużyny na zawody Pucharu Świata. – Myślę, że zbliżyłem się do poziomu porównywalnego z tym, na którym będą skakać skoczkowie w Pucharze Świata. Chcę ponownie zyskać możliwość skakania w międzynarodowych zawodach. To jest mój główny cel – mówi bardzo odważnie Kasai.

48-latek zapewnia również, że mimo mocno przeciętnych wyników w krajowych zawodach, jego forma cały czas idzie w górę. Jednak realia wydają się być nieco inne. Słaba dyspozycja w jakiej obecnie się znajduje i coraz większa przepaść jaka dzieli go od kadry na Puchar Świata nie daje nadziei na powrót do światowej czołówki. Bardzo prawdopodobne, że pierwszy międzynarodowy start zimą 2020/2021, Noriaki Kasai zanotuje dopiero w dniach 30-31 stycznia 2021 roku, podczas zawodów „drugoligowego” Pucharu Kontynentalnego. 

 

Problemy zdrowotne i finansowe Fannemela

DSC1360m 300x200 - Problemy wybitnych lotników. Słaba forma Kasaiego i niewyleczona kontuzja Fannemela
Anders Fannemel (fot. Martyna Osuchowska)

W trudnej sytuacji znajduje się obecnie również Anders Fannemel. Były rekordzista świata w długości lotu nadal nie doszedł w pełni do siebie po kontuzji jakiej nabawił się na treningu przed ubiegłorocznym Letnim Grand Prix w Wiśle. Norweg mimo trzech operacji, odczuwa duży dyskomfort w kolanie i co najgorsze, może już nie wrócić do skakania. – W sierpniu miałem wrócić na skocznię, ale coraz bardziej bolało mnie kolano. Cały czas bardzo boli i niewiadomo co jest nie tak. Kilka tygodni temu miałem rezonans magnetyczny i mam nadzieję, że się wkrótce się dowiemy – zdradza drużynowy mistrz świata z 2015 roku.

Kłopoty zdrowotne to nie jedyny problem z którym musi zmagać się czterokrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata. Fannemel znajduje się w coraz trudniejszej sytuacji finansowej. Odkąd doznał kontuzji nie zarobił żadnych pieniędzy jako skoczek narciarski, a norweski odpowiednik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zdecydował, że nie należy mu się pomoc z racji zasiłku chorobowego.

Norweskie media zdradziły, że 29-latek powoli traci cierpliwość i coraz poważniej myśli o zakończeniu kariery. – Zaczynam się martwić, że to może się naprawdę wydarzyć. W tej chwili wydaje mi się, że czeka mnie bardzo długi okres, zanim będę mógł wrócić do poziomu sprzed kontuzji. ​​Być może będę musiał zacząć myśleć więcej za rok, kiedy skończę 30 lat i może będę musiał znaleźć jakąś inną pracę – podsumowuje Fannemel.

 

Weronika Brodowska,
źródło: siol.net / dagbladet.no

 

Dodaj komentarz