You are currently viewing Turniej Czterech Skoczni i Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie z udziałem kibiców
Skocznie w Oberstdorfie (fot. Frederik Clasen)

Turniej Czterech Skoczni i Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie z udziałem kibiców

Podczas gry rywalizacja w ramach grudniowego czempionatu w lotach w słoweńskiej Planicy odbędzie się najpewniej bez udziału publiczności, organizatorzy mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w niemieckim Oberstdorfie wciąż zapewniają, że na przełomie lutego i marca trybuny pod skoczniami będą tam częściowo zapełnione.

 

IMG 9946 - Turniej Czterech Skoczni i Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie z udziałem kibiców
Widok ze szczytu skoczni w Oberstdorfie (fot. Frederik Clasen)

Do rozpoczęcia MŚ w Oberstdorfie pozostało niespełna 100 dni. Z tej okazji organizatorzy zmagań w dobie bardzo niepewnej pandemicznej sytuacji w Europie postanowili odnieść się do spekulacji dotyczących imprezy.

Jak wiemy, wielu organizatorów Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich (w Wiśle, Ruce, Niżnym Tagile, Engelbergu, Garmisch-Partenkirchen i Titisee-Neustadt) zdecydowali się przeprowadzić imprezy bez udziału publiczności. Powodem jest oczywiście chęć minimalizowania ryzyka zakażeń w dużych skupiskach ludzkich. Ponadto zawody żeńskiego Pucharu Świata w Zao i Sapporo zostały odwołane, a w Lillehammer przeniesione na bliżej nieokreślony termin.

Mimo takich decyzji "kolegów po fachu", szef komitetu organizacyjnego mistrzostw świata w Oberstdorfie Moritz Beckers-Schwarz zapowiedział, że zagrożenie odwołania światowego czempionatu jest "nieznaczne". Ponadto prezes Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV) Franz Steinle podczas wideokonferencji prasowej zapewnił, że przygotowania idą pełną parą, a wśród działaczy panuje umiarkowany, ale jednak optymizm.

Co więcej, niemieccy organizatorzy planują rozegrać konkursy skoków podczas MŚ z udziałem kibiców. Trybuny na Audi Arenie, na której usytuowane są skocznie Schattenberg (HS-106 i HS-137) są w stanie pomieścić nawet ponad 25 tysięcy widzów, jednak w związku z obostrzeniami związanymi z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2, każdego dnia zmagań, rywalizację mogłoby obejrzeć 2500 kibiców. - Wciąż planujemy zorganizować zawody z udziałem kibiców, a mistrzostwa świata mogło zobaczyć jak najwięcej osób. Jesteśmy jednak przygotowani na wszelkie ewentualności - podkreślił Beckers-Schwarz. Taki sam plan liczbowy włodarze skoczni w Oberstdorfie mają na zawody otwierające 69. Turniej Czterech Skoczni w dniach 28-29 grudnia.

 

Program zawodów FIS w Oberstdorfie w sezonie 2020/2021:

  • 29 grudnia 2020 r. - TCS, konkurs indywidualny mężczyzn (HS-137)
  • 25 lutego 2021 r. - MŚ, konkurs indywidualny kobiet (HS-106)
  • 26 lutego 2021 r. - MŚ, konkurs drużynowy kobiet (HS-106)
  • 27 lutego 2021 r. - MŚ, konkurs indywidualny mężczyzn (HS-106)
  • 28 lutego 2021 r. - MŚ, konkurs drużyn mieszanych (HS-106)
  • 3 marca 2021 r. - MŚ, konkurs indywidualny kobiet (HS-137)
  • 5 marca 2021 r. - MŚ, konkurs indywidualny mężczyzn (HS-137)
  • 6 marca 2021 r. - MŚ, konkurs drużynowy mężczyzn (HS-137)

 

Bartosz Leja,
źródło: DSV

 

Dodaj komentarz