You are currently viewing Zmiany w Pucharze Kontynentalnym. Bez inauguracji w Lillehammer, odwołane zawody w Ga-Pa
Skocznia w Willingen (fot. Dasha Mashkina)

Zmiany w Pucharze Kontynentalnym. Bez inauguracji w Lillehammer, odwołane zawody w Ga-Pa

Mamy kolejne zmiany w kalendarzach zawodów w zimowym sezonie 2020/2021. Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska, inauguracyjne konkursy Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer zostały przełożone na bliżej nieokreślony termin. Ponadto zmianie uległa lokalizacja drugoligowych zmagań w Niemczech.

 

Nie będzie inauguracji PK w Lillehammer

Lillehammer Lysgaardsbakken World.Cup .2015 photo.Julia .Piatkowska 300x200 - Zmiany w Pucharze Kontynentalnym. Bez inauguracji w Lillehammer, odwołane zawody w Ga-Pa
Kompleks skoczni w Lillehammer (fot. Julia Piątkowska)

Zimowy cykl Pucharu Kontynentalnego kobiet i mężczyzn miał się rozpocząć w dniach 12-13 grudnia na dużym obiektach Lysgaardsbakkene (HS-98 i HS-140) w Lillehammer. W związku jednak z tym, że już kilka dni temu norwescy organizatorzy poinformowali o tym, że nie odbędzie się zaplanowana na 4-6 grudnia inauguracja Pucharu Świata kobiet w tym samym miejscu, nie można się było spodziewać innej decyzji. Zatem również drugoligowe zmagania w Kraju Fiordów nie odbędą się w zaplanowanym terminie. Zostaną one przełożone, jednak póki co nie jest znana dokładna data powrotu Lillehammer do kalendarza.

Zgodnie z aktualnym kalendarzem Pucharu Kontynentalnego 2020/2021, zmagania mężczyzn rozpoczną się zatem tydzień później, w dniach 18-20 listopada w fińskiej Ruce. Na dużym obiekcie Rukatunturi (HS-142) zaplanowano trzy konkursy indywidualne. Panie rozpoczną krótki cykl PK w innej norweskiej miejscowości, Notodden. Na normalnej Tveitanbakken (HS-98) zmierzą się w dniach 23-24 stycznia 2021 roku.

 

Willingen zamiast Ga-Pa

Ga Pa 2015 2016 TCS fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Zmiany w Pucharze Kontynentalnym. Bez inauguracji w Lillehammer, odwołane zawody w Ga-Pa
Skocznia w Garmisch-Partenkirchen (fot. Julia Piątkowska)

Okazuje się, że to nie jedyna dzisiejsza zmiana w drugoligowym terminarzu skoczków. Niemieccy działacze podjęli decyzję o odwołaniu zawodów Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen. Grosse-Olympiaschanze (HS-142), która będzie gościć skoczków podczas noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni, nie będzie później areną drugoligowych zmagań w dniach 23-24 stycznia.

Zamiast tych konkursów, odbędą się dodatkowe dwa konkursy w innym niemieckim mieście, Willingen. Na największej dużej skoczni na świecie, Muehlenkopfschanze (HS-147) skoczkowie zmierzą się łącznie w aż czterech konkursach w dniach 5-7 lutego. W planie jest jeden piątkowy konkurs, dwa sobotnie, oraz jeden finałowy w niedzielę.

Aktualny kalendarz Letniego Pucharu Kontynentalnego 2020/2021 mężczyzn >>>

Aktualny kalendarz Letniego Pucharu Kontynentalnego 2020/2021 kobiet >>>

 

Bartosz Leja,
źródło: FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz