You are currently viewing Znamy skład Polaków na sobotnią drużynówkę!
Michal Doležal (fot. Anna Karczewska / PZN)

Znamy skład Polaków na sobotnią drużynówkę!

Poznaliśmy skład Biało-Czerwonych na inauguracyjny konkurs drużynowy. Trener Michal Doležal nie eksperymentował i postawił na zawodników sprawdzonych w rywalizacji zespołowej.

Decyzja jaką podjął szkoleniowiec naszych reprezentantów nie należała do najprostszych. Gdyby spoglądać jedynie na wyniki serii kwalifikacyjnej to wybór stawał się dość nieoczywisty. W podjęciu decyzji pomogły serie treningowe, które były pierwszym od kilku miesięcy sprawdzianem formy Biało-Czerwonych na tle „reszty świata”. Ostatecznie niespodzianek nie było i Doležal postawił na zawodników, których forma w ostatnich skokach była najwyższa.

W drużynie na jutrzejsze zawody znaleźli się Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Trójka naszych najlepszych reprezentantów z poprzedniego sezonu potwierdziła wysoką dyspozycję sprzed kilku miesięcy w kwalifikacjach. Jako czwarty w drużynie znalazł się Klemens Murańka, który szczególnie w dwóch seriach treningowych prezentował wysoki poziom, skacząc równo i daleko.

Spośród wymienionej czwórki, w kwalifikacjach najlepiej zaprezentował się Stoch, który skoczył 132 metry wykańczając swoją próbę telemarkiem. Nieco słabiej spisali się Kubacki i Żyła, jednak ich odległości pozwoliły przekroczyć punkt konstrukcyjny. Skoczyli oni kolejno 123,5 oraz 121,5 metra. Czwarty Murańka skoczył najgorzej spośród czwórki desygnowanej na zawody, swoją próbę zakończył na 115 metrze.

Zawodnicy wystartują w kolejności: Żyła, Murańka, Kubacki, Stoch.

 

Michał Pasek,
źródło: PZN

Dodaj komentarz