You are currently viewing Polacy po drużynówce. Stoch „Skakałem z bólem głowy. Murańka „Z wiekiem człowiek mądrzeje”
Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)

Polacy po drużynówce. Stoch „Skakałem z bólem głowy. Murańka „Z wiekiem człowiek mądrzeje”

W drużynie, która zajęła trzecie miejsce znalazł się m.in Kamil Stoch i powracający do coraz lepszego skakania Klemens Murańka. Obywaj zawodnicy mieli duży wkład w uzyskany zespołowo rezultat.

 

KamilStoch Wisla2020PSlot fot.JuliaPiatkowska 300x200 - Polacy po drużynówce. Stoch "Skakałem z bólem głowy. Murańka "Z wiekiem człowiek mądrzeje"
Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Dla Kamila Stocha był to kolejny konkurs drużynowy w Wiśle, w którym rywalizował. Był dzisiaj zawodnikiem kończącym zmagania zespołowe, a duże znaczenie w tym fakcie miały wczorajsze próby – szczególnie kwalifikacyjna – podkreślająca wysoką formę, w jakiej 33-latek się znajduje.

Dzisiaj nie było łatwo. Zawody były na bardzo wysokim poziomie, a poza tym warunki często się zmieniały, rozbieg też był bardzo niski. Uważam, że jako drużyna wykonaliśmy niesamowitą pracę i trzecie miejsce na sam początek jest super. Ja sam zmagałem się z innym problemem, z bardzo dużym bólem głowy – migreną, co nie ułatwiało mi dobrego skakania. Całościowo myślę, że wynik jest bardzo dobry – komentował Stoch. Nasz najbardziej utytułowany reprezentant, biorąc pod uwagę wyniki indywidualne uplasował się na jedenastej pozycji, skacząc kolejno 118,5 oraz 126 metrów.

Z kolei dla Klemensa Murańki dzisiejsze zmagania były powrotem do drużyny po pięcioletniej przerwie. W inauguracyjnych zawodach spisał się bardzo dobrze, udowadniając że presja nakładana na zakopiańczyku, nie odegrała wielkiej roli. Próby 122 i 126 metrowe były na to najlepszym dowodem.

Jestem bardzo zadowolony, że te skoki były równe. Trzy dobre skoki z serią próbą i to najbardziej cieszy. Fajnie, że udało się to przenieść z treningów i utrzymać dobrą jakość tych skoków – skwitował nasz reprezentant. – Nie jestem robotem, na pewno te emocje gdzieś we mnie były. Umiałem to ogarnąć i skupić się tylko i wyłącznie na skokach. Może z wiekiem człowiek mądrzeje i potrzebuje na to czasu. Jeden sobie to uświadomi wcześniej, drugi później. Najważniejsze, że jestem tu gdzie jestem, i że z małego dołka udało mi się wskoczyć na wyższy „level” – dodał w mocnych słowach Murańka.

 

Michał Pasek, Julia Piątkowska
informacja własna

Dodaj komentarz