You are currently viewing Rosyjski skoczek z koronawirusem, ekipa Sbornej nie wystartuje w Ruce!
Michaił Maksimoczkin (fot. Julia Piątkowska)

Rosyjski skoczek z koronawirusem, ekipa Sbornej nie wystartuje w Ruce!

Mamy kolejne przypadki zakażeń koronawirusem w międzynarodowej stawce skoczków! O pozytywnym wyniku testu u Michaiła Maksimoczkina poinformowała Rosyjska Federacja Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. W związku z tym cała ekipa Sbornej nie pojawi się w kolejnych pucharowych zmaganiach w fińskiej Ruce.

 

Najpierw pojawiła się informacja o tym, że koronawirusem zaraziło się dwóch austriackich trenerów, Andreas Widhoelzl i Robert Treitinger, a także dwaj zawodnicy, Philipp Aschenwald oraz Gregor Schlierenzauer. Austriacy, którzy wzięli udział w Pucharze Świata w Wiśle nie mogli więc udać się do Finlandii i tamtejszy związek narciarski zdecydował o wysłaniu do Ruki drugiej reprezentacji.

Teraz otrzymaliśmy informację o zakażeniu w rosyjskiej kadrze skoczków. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał Michal Maksimoczkin, który rywalizował także niecały tydzień temu na skoczni im. Adama Małysza. W Beskidach nie wiodło mu się jednak dobrze - w zmaganiach indywidualnych odpadł już na etapie kwalifikacji, a w konkursie drużynowym był najsłabszym ogniwem rosyjskiego zespołu, który zajął siódme miejsce. Niestety w związku z infekcją 27-latka, cała drużyna która przebywała w Polsce będzie musiała przejść w Rosji kwarantannę. W naszym kraju Sborną trenowaną przez Jewgienija Plechowa reprezentowali także: Jewgienij Klimow, Roman Trofimow oraz Ilia Mankow.

- Wykorzystamy czas izolacji całej drużyny zgodnie ze wszystkimi normami sanitarno-epidemiologicznymi, aby lepiej przygotować się do naszych "domowych" zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Dlatego teraz będziemy musieli zrezygnować ze startu - powiedział Dmitrij Dubrowskij, prezes Rosyjskiego Związku Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Przypomnijmy, że właśnie zmagania w Niżnym Tagile będą dla Rosjan najważniejszym etapem sezonu, oczywiście poza imprezami mistrzowskimi. Na skoczni Bocian (HS-134) pucharowa rywalizacja zawita w dniach 4-6 grudnia, czyli tuż przed mistrzostwami świata w lotach narciarskich w Planicy. 

 

Bartosz Leja,
źródło: skijumpingrus.ru / informacja własna

 

Dodaj komentarz