You are currently viewing Kolejne drugoligowe zawody odwołane! Skoczkowie nie wystartują w Sapporo
Duża skocznia w Sapporo (fot. Przemek Wardęga)

Kolejne drugoligowe zawody odwołane! Skoczkowie nie wystartują w Sapporo

Kurczy się kalendarz zimowego Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2020/2021. Po odwołaniu zawodów Pucharu Świata w japońskim Sapporo, także „drugoligowe” zmagania w Kraju Kwitnącej Wiśni nie dojdą do skutku.

 

Rywalizacja na dużej skoczni Okurayama (HS-137) w Sapporo w ramach Pucharu Kontynentalnego, miała zostać przeprowadzona w dniach 30-31 stycznia 2021 roku. Wcześniej jednak lokalny komitet organizacyjny w porozumieniu z Międzynarodową Federacją Narciarską (FIS) podjął decyzję o odwołaniu zawodów Pucharu Świata w dniach 5-7 lutego. Dlatego też można się było spodziewać, że postanowienie w sprawie „drugoligowej” imprezy to kwestia czasu. Przypomnijmy, że wcześniej odwołano także PŚ kobiet w Sapporo zaplanowany na 8-10 stycznia.

Takie decyzje są oczywiście podyktowane trudnej sytuacji w czasie pandemii koronawirusa w Kraju Kwitnącej Wiśni, a także potencjalnym problemom logistycznym i trudnościom przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego dla pucharowej karuzeli podczas bardzo długiej podróży do Japonii.

Zawody w Sapporo nie są pierwszymi odwołanymi konkursami Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2020/2021. Wcześniej zdecydowano się nie rozgrywać grudniowej inauguracji cyklu w norweskim Lillehammer w dniach 12-13 grudnia. W Kraju Fiordów skoczkowie pojawią się prawdopodobniej jeszcze w późniejszym etapie sezonu. Ponadto zrezygnowano ze zmagań w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, gdzie impreza miała się odbyć 23-24 stycznia. Zamiast tych konkursów, zostaną jednak rozegrane dodatkowe w Willingen, gdzie skoczkowie zmierzą się łącznie w czterech konkursach w dniach 5-7 lutego.

Tym samym inauguracyjne zawody Pucharu Kontynentalnego zostaną rozegrane w dniach 18-20 grudnia w fińskiej Ruce. W tym samym miejscu już dziś odbędą się kwalifikacje do kolejnego konkursu Pucharu Świata.

 

Bartosz Leja,
źródło: informacja własna / FIS

 

Dodaj komentarz