You are currently viewing Cały Turniej Czterech Skoczni przy pustych trybunach. Oberstdorf zrezygnował z kibiców jako ostatni
Skocznie w Oberstdorfie (fot. Frederik Clasen)

Cały Turniej Czterech Skoczni przy pustych trybunach. Oberstdorf zrezygnował z kibiców jako ostatni

Niestety ostatnie zawody Pucharu Świata w 2020 roku, podczas których organizatorzy planowali wpuścić na trybuny kibiców, zostaną rozegrane bez udziału publiczności. Tak zdecydował komitet organizacyjny Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie.

 

Po decyzji o pustych trybunach, którą podjęli organizatorzy w Wiśle, Ruce, Niżnym Tagile i Engelbergu, jedynie działacze w Oberstdorfie wciąż obstawali przy swoim. Według planu w każdym z dwóch dni zmagań (kwalifikacje 28 grudnia i konkurs 29 grudnia) na Schattenbergschanze (HS-137) na trybunach areny miało się pojawić po 2500 widzów.

Niestety dzisiaj w związku z nadal trudną sytuacją pandemiczną i kolejnymi zakażeniami w pucharowej karuzeli, które wykluczają skoczków z kolejnych startów, organizatorzy zmienili zdanie. - To rani nasze serca, jednak będziemy musieli obejść się bez kibiców. To boli tym bardziej, że w ciągu ostatnich miesięcy wraz z Niemieckim Związkiem Narciarskim i lokalnymi władzami opracowaliśmy realną koncepcję działań w czasie pandemii koronawirusa i byliśmy pewni siebie do samego końca - mówi dr Peter Kruijer, prezes klubu narciarskiego SC Oberstdorf i jednocześnie włodarz pierwszego turniejowego konkursu.

Jak czytamy w komunikacie prasowym wysłanym przez komitet organizacyjny, do podjęcia finalnej decyzji przyczyniło się zwiększenie obostrzeń w Bawarii, a także zakaz organizowania imprez sportowych z udziałem publiczności, co ostatecznie przeważyło szalę i nie dało organizatorom szans na zrealizowanie wcześniejszych planów. - Biorąc pod uwagę utrzymującą się wysoką liczbę zakażeń w Bawarii i aktualne decyzje rządowe, po prostu musimy założyć, że wszystkie ograniczenia będą obowiązywać także po świętach Bożego Narodzenia i trudno się spodziewać wcześniejszej ich korekty. Szkoda, bo zrobiliśmy wszystko, aby móc przeprowadzić te zawody choćby z ograniczoną liczbą widzów - przyznaje sekretarz generalny TCS w Oberstdorfie, Florian Stern.

A popyt na pucharowe zawody na Audi Arenie był ogromny. Jak podają działacze, 2500 biletów przeznaczonych na konkurs rozeszło się w przeciągu godziny, ponadto sprzedano już ponad 2000 wejściówek na kwalifikacje. Po decyzji o rozegraniu zmagań bez udziału publiczności, organizatorzy zgodnie z obietnicą otrzymają zwrot pieniędzy wydanych na bilety.

Przypomnijmy, że wcześniej decyzję o pustych trybunach podjęli działacze w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, gdzie odbędzie się noworoczny konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni. Tak samo postanowili włodarze imprez w austriackim Innsbrucku (4 stycznia) i Bischofshofen (6 stycznia).

 

Bartosz Leja,
informacja własna / informacja prasowa

 

Dodaj komentarz