You are currently viewing Czesi zwolnieni z kwarantanny po fałszywym teście Sakali na obecność koronawirusa!
Filip Sakala (fot. Julia Piątkowska)

Czesi zwolnieni z kwarantanny po fałszywym teście Sakali na obecność koronawirusa!

W ubiegłą niedzielę tuż przed indywidualnym konkursem na Rukatunturi media obiegły informacje o kolejnych zakażeniach koronawirusem. Jeden z pozytywny wyników otrzymał Filip Sakala, który już wcześniej zmagał się z chorobą. Wykonany test PCR pokazał jednak fałszywy wynik.

 

Pozytywny test na koronawirusa wykluczył Sakalę i pozostałych Czechów zarówno z niedzielnego konkursu w Ruce jak i z wyjazdu do Niżnego Tagiłu. Zawodnicy i sztab szkoleniowy mieli odbyć tygodniową kwarantannę w Finlandii. Jednak jak się później okazało pozytywny wynik jaki otrzymał Filip Sakala, okazał się być fałszywy. Wszystko za sprawą przeciwciał jakie wytworzył organizm czeskiego skoczka tuż po zakażeniu koronawirusem w lato.

Fiński sanepid zdecydował o zdjęciu kwarantanny z reprezentacji Czech i pozwolił im na powrót do domów. – Lekarz prowadzący zakończył kwarantannę Filipa i całego zespołu – zdradził jeden z działaczy czeskiego związku.

Tuż po zakończeniu kwarantanny, reprezentacja Czech zabrała cały sprzęt ze skoczni i wróciła do kraju. Zawodnicy Františka Vaculíka poświęcą ten tydzień na trening, a najbliższe zawody, w których wystartują to Mistrzostwa Świata w Lotach w Planicy. – Czesi wracają do domu, Sakala nie zaraża a nasza drużyna jest gotowa na Planicę! – czytamy na Twitterze jednego z czeskich dziennikarzy.

 

Weronika Brodowska,
źródło: Twitter.com / Idnes.cz

 

Dodaj komentarz