You are currently viewing Fatalny upadek Evy Pinkelnig. Austriaczka musiała przejść poważną operację
Eva Pinkelnig (fot. Julia Piątkowska)

Fatalny upadek Evy Pinkelnig. Austriaczka musiała przejść poważną operację

Austriacka skoczkini Eva Pinkelnig podczas wczorajszego treningu na skoczni w Seefeld doznała bardzo poważnego urazu. Austriaczka upadła podczas jednego ze skoków, w wyniku czego doszło do rozerwania śledziony.

 

Jak podaje Austriacki Związek Narciarski (ÖSV), 32-letnią skoczkinią od razu po upadku zajęły się służby medyczne. Tuż po samym upadku był z nią kontakt, a jej stan był stabilny. Następnie została ona przewieziona do szpitala, gdzie poddano ją natychmiastowej operacji, która szczęśliwie zakończyła się sukcesem

Eva trenowała na małej skoczni w Seefeld. Pechowo upadła i rozerwała śledzionę. Nasz drugi trener Romed Moroder był na miejscu. Na szczęście wszystko przebiegło bardzo sprawnie i Eva przeszła operację jeszcze tego samego dnia – relacjonował trener austriackiej kadry kobiet, Harald Rodlauer.

Nie wiadomo, kiedy Eva Pinkelnig będzie mogła powrócić na skocznię. Wstępne prognozy zakładały, że być może austriacka zawodniczka będzie musiała nawet zakończyć sportową karierę. Jak jednak wiadomo, sytuacja jest już opanowana. – Termin powrotu do sportu na najwyższym poziomie pozostaje otwartą sprawą. Teraz najważniejsze, żeby doszła do siebie – powiedział Rodlauer.

Sama zawodniczka po operacji wystosowała już pierwsze podziękowania do osób, które pospieszyły jej z pomocą tuż po feralnym upadku. – Zjadłam już pierwsze biszkopty i odzyskuję siły. Dobra wiadomość jest taka, że według lekarzy znów będę w pełni zdrowa i będę mogła ponownie uprawiać sport. Do tego potrzeba jednak trochę czasu. Serdecznie dziękuję wszystkim ratownikom, którzy pospieszyli mi z pomocą tuż po upadku w Seefeld. Przede wszystkim świetna była moja koleżanka z drużyny, Daniela Iraschko-Stolz, która znalazła wtedy odpowiednie słowa, które mnie uspokoiły.

Eva Pinkelnig w swojej karierze odniosła trzy pucharowe zwycięstwa, łącznie trzynastokrotnie stając na podium. Ponadto, wraz z koleżankami z drużyny zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Świata w Seefeld, a także w rywalizacji mieszanej. Poprzedni sezon ukończyła na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

 

Łukasz Serba,
źródło: krone.at / oesv.at

 

Dodaj komentarz